«Батьківщинівці» Хмельницького вимагали змінити виборче законодавство

Представники Хмельницької «Батьківщини» долучилися до всеукраїнської акції на підтримку виборчої реформи «Ні!» виборам за законом Януковича».

Про це повідомляє прес-служба обласного партійного осередку.

«Старі закони не дають провести чесні вибори. Для того щоб в державі був спокій, для того щоб не повторювались майдани, потрібно ухвалити новий закон про вибори», – наголосив у своєму виступі депутат-«батьківщинівець» Лев Бірюк.

Першочерговими змінами, які удосконалять законодавство, партієць вважає проведення виборів за пропорційною системою, рівне надання телеефіру кандидатам, набуття права брати участь у голосуванні з 16 років, а також відповідальність за порушення на виборах кожного учасника процесу, неможливість розпорядникам бюджетних коштів бути депутатами.

За підсумками обговорення пропозицій представники політичних партій та громадських організацій направили до депутатів Хмельницької обласної ради лист з проханням звернутися до парламенту України з вимогою негайно ухвалити проект виборчого кодексу (законопроект № 3112-1) та встановити пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками.

Нагадаємо, з 2011 року в Україні діє змішана пропорційно-мажоритарна виборча система. За нею половину депутатів обирають на мажоритарних округах, де перемагають переважно завдяки підкупу виборців та використанню адмінресурсу, половину – за закритими пропорційними списками, місця в яких можуть продаватися.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова