Представники ініціативної групи з проведення земельного референдуму подали документи до ЦВК

У вівторок, 25 квітня, представники ініціативної групи з проведення Всеукраїнського референдуму щодо продовження заборони на продаж землі сільськогосподарського призначення розпочали процес здачі документів до Центральної виборчої комісії.

«Сьогодні вранці ЦВК прийняла підписні листи ініціативної групи, яка нараховує понад 10 тис. осіб. Якщо до кінця поточного дня комісія надасть мені опис прийнятих документів, це означатиме, що ми пройшли перший етап здачі документів в установленому законом порядку», – сказав уповноважений представник ініціативної  групи Іван Томич.

Він пояснив, що після цього у комісії буде п’ять днів на перевірку поданих документів та прийняття рішення, чи видавати ініціативній групі листи для збору підписів за проведення земельного референдуму.

«Тобто, ми очікуємо, що до кінця поточного тижня ЦВК прийме рішення», – наголосив Томич.

Після видачі підписних листів за визначений законом термін ініціативна група має зібрати 3 мільйони підписів.

До того ж, мінімальна кількість підписів, які мають бути зібрані в одній області, становить 100 тисяч.

Нагадаємо, 19 квітня у Києві відбулися збори ініціативної групи щодо організації Всеукраїнського референдуму з питання заборони продажу землі сільськогосподарського призначення. Близько двох-трьох тисяч учасників заходу проголосували за те, щоб на Всеукраїнський референдум було винесене питання в такому формулюванні: «Чи підтримуєте ви продовження існуючої заборони на продаж земель сільськогосподарського призначення безстроково?».

Також учасники зборів затвердили склад ініціативної групи чисельністю у 10 тис 62 особи. На посаду уповноваженого представника ініціативної групи з проведення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою було обрано президента Асоціації фермерів та приватних землевласників (АФПЗ)  Івана Томича.

Ініціаторами проведення референдуму стали АФПЗ, партія «Батьківщина». Також до ініціативи приєдналася партія ВО «Свобода».

«Наше завдання – захистити землю як національне багатство та національне майбутнє. Це доленосна боротьба за землю», – наголосила, виступаючи на зборах 19 квітня лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

Окрім того, «Батьківщина» розпочала інформаційну кампанію про недопустимість продажу сільськогосподарської землі. Зокрема, запущено інтернет-проект «Українська земля – не товар».

На сайті кожен небайдужий може підписатися на розсилку новин від партії, присвячених підготовці до Всеукраїнського референдуму про заборону продажу землі. Метою проекту є інформування українців про боротьбу «Батьківщини» та її соратників за продовження мораторію на продаж землі.

Сайт доступний за посиланням: action.ba.org.ua.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова