30 років тому в Україні сталася наймасштабніша техногенна катастрофа. Катастрофа, яка визнана найбільшою за всю історію ядерної енергетики. Катастрофа, яка закарбувала слово «Чорнобиль» в найгірші сторінки історії і в найболючіші трагедії сімей.
У ці дні, через 30 років після вибуху на Чорнобильській АЕС, вчені все ще змагаються у визначеннях: чи це було лише екологічне і техногенне лихо, чи ще й світоглядне, що назавжди змінило хід історії та суспільних дискусій. Урядовці думають про нові конфайнменти і ядерні могильники. Олігархи – про чергові способи заробити на зоні відчуження і ядерній енергетиці.
І ніхто не думає про людей.
600 тисяч ліквідаторів. Мільйони людей, у родини яких прийшло радіоактивно лихо.
30 років обстежень, хвороб, гірких втрат і спільних спогадів про ті страшні квітневі дні, коли силами простих ліквідаторів і життями простих людей СРСР зупиняв техногенну катастрофу.
Уряд Яценюка, а слідом за ним і уряд Гройсмана та «нова стара коаліція» позбавили чорнобильців значної частини пільг, які держава й так упродовж усіх 30 років з моменту катастрофи фінансувала не в повному обсязі.
Але ці пільги – не привілей. Це компенсація за той подвиг, який був здійснений 30 років тому. Це кошти, які потрібні на лікування і на виживання. Питання пільг для чорнобильців – це справді питання життя або смерті.
І жоден уряд не може відмовити героям у тому, що вони заслужили ціною своїх життів і свого здоров’я.
У ці пам’ятні дні «Батьківщина» віддає шану усім чорнобильцям. Ми схиляємо голови у пам’ять про загиблих. Ми молимося за всіх живих. І ми обіцяємо, що ніколи не забудемо про людей, завдяки яким ми дихаємо чистим повітрям і п’ємо чисту воду.
Вічна слава героям!
Фракція «Батьківщина» та її лідер Юлія Тимошенко.