Валентин Наливайченко: Пожежа в Чорнобильській зоні показала, насамперед, халатність та непрофесійність уряду й чиновників

Пожежа – це завжди суспільне лихо і дуже небезпечне явище, а тим більше – пожежа в Чорнобильській зоні.

10 діб тривала масштабна пожежа. Мене особливо обурювала халатність влади у реагуванні на це лихо!

Обов’язок влади – мати чіткий план реагування та негайно діяти для ліквідації пожеж на небезпечних територіях, якою є Чорнобильська зона.

Ще десять днів тому, з першого дня, коли почалася пожежа, мав бути максимально задіяний обласний штаб з надзвичайної ситуації. Штаб та центральний уряд мали мобілізувати всі ресурси для локалізації та гасіння пожеж. І не тільки ресурси вогнеборців, армія теж мала вийти на допомогу!

Нагадаю, з часу аварії на ЧАЕС армія навчена реагувати на такі ситуації. Я сам служив в Острі поблизу Чорнобиля і в 1986-му, був у числі тих армійців, які забезпечували кільце і рятували країну.

Чому згадую це сьогодні? Та тому що якраз армія навчена робити і роздільні смуги, рови, інші протипожежні і протирадіаційні заходи, які можуть ізолювати місце пожежі та захистити людей на інших територіях від поширення вогню та радіації.

Окрім того, у нас існує (за гроші українських платників податків) Державне агентство з управління Чорнобильською зоною. На нього покладено функції забезпечення радіаційної та протипожежної безпеки. Якщо ж керівник держагенства не справляється, то треба його або замінити, або змусити працювати!

Зараз ми маємо почути звіт, як від керівництва уряду та штабу з надзвичайної ситуації: що і як було зроблено з першого дня пожежі.

Чому тільки позавчора уряд виділив додаткове фінансування, наприклад, щоб заправити бронетехніку та пожежну техніку?!

Пожежа такого масштабу в Чорнобильській зоні – це відповідальність прем’єр – міністра, який у перший же день мав бути на місці, особисто проконтролювати, скільки техніки є, скільки вогнеборців задіяно і як вони забезпечені, які сили від армії ще потрібно залучити…

Дощ, який на щастя таки падає, загасить активне полум’я. Але він не загасить головного – непрофесійність та халатність уряду та чиновників у владі. На жаль!

Валентин Наливайченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 14 квітня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова