Пенсійна реформа потребує доопрацювання, – Сергій Євтушок

Із законопроектів щодо пенсійної реформи, які вніс Кабмін до парламенту, необхідно вилучити положення, що не відповідають інтересам громадян.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок у прямому ефірі телеканалу «РАДА».

«Команда «Батьківщини» ретельно проаналізувала внесені урядом законопроекти щодо пенсійної реформи. І тепер ми звертаємо увагу та те, що в них міститься низка положень, які не відповідають інтересам українців і які необхідно виключити», – зазначив парламентар.

Насамперед, як наголосив Сергій Євтушок, пенсійна реформа уряду порушує Конституцію України, а саме, 22 статтю, в якій зазначається: «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».

«На сьогоднішній день відсоток вартості одного року страхового стажу, за яким нараховується пенсія відповідно до заробітної плати, становить 1,35%. Уряд же пропонує зменшити цей показник до 1%. Насправді це призведе до того, що розмір пенсії складатиме лише 40% заробітної плати, яку отримував громадянин, при тому, що в країнах Європи цей показник складає як мінімум 60%!» – пояснив народний депутат.

Євтушок також додав, що в урядових законопроектах, завдяки яким має бути впроваджена пенсійна реформа, міститься положення про скасування пільгових нарахувань особам, які належать до 4-ї категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

«Але четвертої зони і, відповідно, такої категорії осіб, вже давно немає в Україні. Її скасував Арсеній Яценюк вночі, під час ганебного голосування за державний бюджет у 2014 році, не провівши перед цим жодних досліджень, які б підтверджували зниження рівня онкологічних захворювань у зоні радіоактивного забруднення. Таким чином, які саме нарахування та для кого пропонує відмінити вже нинішній уряд, незрозуміло», – зазначив представник «Батьківщини».

Як же повідомлялося, перший заступник лідера фракції  Сергій Соболєв заявив: урядові законопроекти щодо пенсійної реформи в Україні мають шанс на ухвалення, якщо неприйнятні для суспільства норми законопроектів будуть зняті.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова