Олена Кондратюк: Зміни до регламенту Верховної Ради, що обмежують права народних депутатів, – недоречні

Депутатська монобільшість та меншість має співпрацювати на засадах довіри, взаємоповаги та дотримання всіх законодавчих процедур під час третьої сесії роботи парламенту.

На цьому наголосила заступниця голови Верховної Ради України, народна депутатка від «Батьківщини» Олена Кондратюк на засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп у парламенті.

Віцеспікерка зауважила, що процедура, за якою будуть розглядатися найбільш резонансні закони, викликає занепокоєння та дискусії серед громадянського суспільства, профільних організацій та парламентської меншості.

«Це стосується законопроєктів про обіг земель сільськогосподарського призначення, змін до медійного законодавства, в тому числі щодо протидії дезінформації, безпекового блоку законів, питання місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях, а також трудового кодексу та змін до Конституції», – зауважила Олена Кондратюк.

Політикиня висловила своє занепокоєння щодо законопроєкту про зміни регламенту, який фактично позбавляє депутатів права відстоювати свою позицію щодо питань, які порушуються у парламенті.

«Особливо турбує поява нового законопроєкту №2796 про внесення змін до регламенту. Фактично, депутат буде позбавлений права належним чином в конституційний спосіб захищати свою пропозицію та поправку перед Верховною Радою. Я б хотіла сьогодні просити автора законодавчої ініціативи відкликати такий проєкт, як раніше зробили це його колеги по фракції. Вже сформована робоча група для напрацювань якісних змін до регламенту парламенту. Тому, бажаючи плідної роботи, ще раз хочу наголосити на взаємоповазі», – резюмувала Олена Кондратюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова