Сергій Євтушок: Ліквідація держрезерву під час війни – абсолютно незрозуміле рішення

Після п’ятимісячних узгоджень, парламент ухвалив у другому читанні урядовий законопроєкт №9079 «Про державні резерви».  Фракція «Батьківщина» не підтримала таку ініціативу, позаяк ліквідація держрезерву під час війни – це абсолютний нонсенс, особливо в контексті продовольчої безпеки.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок в коментарі телеканалу «Рада».

«Собівартість пшениці наразі дуже виросла. Нам треба думати, як закупити в аграріїв п’ять мільйонів тонн зерна, які підуть на хлібобулочні вироби. Якщо цього не зробити, ніхто сіяти не буде. Бо собівартість пшениці вже дуже висока. Тому держава повинна закупити, а фермери – посіяти пшеницю під гарантії, що держава ці п’ять мільйонів тонн викупить. І чим швидше, тим краще. Бо через місяць починається посівна», – пояснив політик.

Сергій Євтушок додав, що наразі українські порти стоять. Тож, якщо буде можливість перевозити пшеницю через Гданськ (Польщу), вона ще більше виросте в ціні.

«Відтак виникає логічне запитання: що буде далі з «зерновою угодою»? Якщо світ дотисне диктатора путіна, то її продовжать. І є світло в кінці тунелю. Якщо ж не дотисне, то світ буде вимушений надавати безпековий супровід усіх кораблів, що виходитимуть з зерном з наших портів», – підсумував народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова