Олена Кондратюк: У росії не винесли жодних уроків з однієї найжахливіших ядерних катастроф ХХ століття

Вранці 26 квітня 2022 року дві російські крилаті ракети пролетіли на низькій висоті над майданчиком Запорізької АЕС у напрямку м. Запоріжжя. Це безумство загрожує ядерній безпеці України та всього світу.

У росії не винесли жодних уроків з однієї найжахливіших ядерних катастроф 20 століття, яка сталася рівно у той самий день 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Тоді ціною неймовірних зусиль сотень тисяч ліквідаторів вдалося приборкати цю трагедію. А нещодавно персонал ЧАЕС знову врятував світ від повторення ядерної катастрофи, працюючи під дулами російських окупантів, які захопили станцію. Інженеру Валерію Семенову під загрозою смерті довелося красти паливо у російських загарбників, щоб підтримувати роботу генераторів та запобігти викиду радіоактивних речовин.

В Україні 15 атомних енергоблоків. Поки триває російське вторгнення, поки Запорізька АЕС захоплена, а російські крилаті ракети пролітають над атомними станціями – Чорнобильська катастрофа може повторитися у будь-який момент з непередбачуваними наслідками для населення усієї Європи.

Прогресивний світ може захистити себе від нового Чорнобиля – для цього треба надати Україні всю необхідну підтримку та важке наступальне озброєння. Ми виб’ємо ворога з української землі та забезпечимо безпеку ядерних об’єктів України спільно з міжнародною спільнотою і МАГАТЕ.

Ми завжди пам’ятатимемо подвиг ліквідаторів, які боролися з наслідками аварії на ЧАЕС 1986 року і перемогли. Ми в боргу перед персоналом станції, який у 2022 році убезпечив Україну та весь світ від другої Чорнобильської катастрофи.

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 26 квітня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова