Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з особливими потребами.
Ці люди своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.
Ці люди добродушні, життєрадісні і позитивні, самі охоче прагнуть до спілкування. Чим більше вони спілкуються зі звичайними однолітками в дитячих садах або школах, на майданчиках і в спортивних секціях, тим менш помітно відставання в розвитку, краще психічний і фізичний розвиток таких дітей.
Діти з синдромом Дауна обдаровані не менш, ніж звичайні діти. Багато хто має художній талант, музичні і артистичні здібності, схильні до поезії, успішні в спорті.
На жаль, в Україні не створені належні умови для соціальної адаптації людей з синдромом Дауна, які змушені самостійно справлятися зі своїми проблемами, вчитися та шукати роботу.
Держава практично виключена із цього процесу. Нам потрібно брати приклад з Європи, де створені умови для того, аби люди з синдромом Дауна вели повноцінне життя – могли вчитися та працювати.
Олена Кондратюк, народний депутат від «»Батьківщини», Facebook, 21 березня 2017р.