Підписання Президентом Закону України щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів – одне з найважливіших досягнень цього парламентського сезону.
Про це заявила у Facebook народний депутат від «Батьківщини» Олена Кондратюк, яка була одним з ініціаторів законопроекту про правовий захист журналістів.
«Нарешті повноцінно запрацює 171 стаття КК! Ми роками не могли пройти прийняття таких правок через спротив парламентського залу і скепсис деяких представників громадських організацій. Дуже сподіваюсь, що і надалі законодавчі ініціативи будуть направлені на захист журналістських стандартів та незалежність і розвиток медіа», – наголосила депутат.
Вона також подякувала Олександру Абдулліну, Андрію Кожем’якіну та іншим колегам-народним депутатам, які допомогли добитися прийняття цього законопроекту.
«Законодавчі зміни дадуть медіа, журналістам і суспільству необхідний реальний та дієвий законодавчий механізм захисту свободи слова», – переконана Олена Кондратюк.
Народний депутат також нагадала, що закон №1630 передбачає зокрема таку кримінальну відповідальність за перешкоджання професійній діяльності журналістів (стаття 171):
1. Незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку із своєю професійною діяльністю, незаконна відмова у доступі журналіста до інформації, незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності – караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю –
караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років.
3. Дії, передбачені частиною другою цієї статті, якщо вони були вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб –
караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.