Михайло Цимбалюк: Рівень захисту журналістів повинен бути максимальним

Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт №3633 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів», авторства народного депутата ВО «Батьківщина» Андрія Кожем’якіна.

У законопроєкті пропонують збільшити розміри штрафу у санкціях ст. 171 Кримінального кодексу України, а також викласти в новій редакції ч. 4 ст. 345-1 КК, в якій передбачити кримінальну відповідальність за погрозу журналісту у зв’язку зі здійсненням ним законної професійної діяльності, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або організованою групою.

«Якщо говорити про діяльність журналіста, то його робота прирівняна до роботи правоохоронця. Якщо поліцейський, захищаючи права громадянина на Конституцію України, має зброю, то журналіст лише блокнот, штатив та відеокамеру. Тому без сумніву такий законопроєкт необхідний, аби максимально захистити журналістів», – зазначив під час обговорення проєкту закону у сесійній залі народний депутат України від ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова