Олексій Рябчин: Україна зникла з німецького порядку денного

Народний депутат від фракції «Батьківщина» Олексій Рябчин зустрівся з представниками німецького парламенту й обговорив питання проведення реформ в Україні та ситуацію на Донбасі.

На запрошення депутата від фракції «Союз 90/Зелені» Марілуізи Бек провів дві робочі зустрічі з представниками німецького парламенту, працівниками секретаріату канцлера та президента, дипломатами, експертами та журналістами.

У рамках зустрічі провів брифінг щодо українських реформ і ситуації на Донбасі.

У мене було 20 хвилин на виступ і година на дискусію. Щодо реформ розповів про наші успіхи та проблеми в боротьбі з корупцією, деолігархізацією, реформами держслужби, енергетичного сектору та ситуацією з децентралізацією.

Депутати позитивно сприйняли інформацію про відкриття реєстрів з держзакупівель як антикорупційну ініціативу.

12525418_10204331161753086_3677362939705699982_o

Окрім того, як людина з Донбасу я представляв думку щодо Мінського процесу.

Усі учасники зустрічі були згодні, що Мінська угода допомогла, здебільшого, зупинити масштабне кровопролиття. Проте чи то є саме та угода, імплементація якої принесе остаточний мир і стабільність, – це предмет великої дискусії. Підтримуючі мої аргументи, німецькі депутати наводили аналогію Мінська-2 з Дейтонською угодою, яка зупинила кровопролиття і заклала основу створення Боснії і Герцеговини. Зі свого боку, тільки зараз для багатьох стало зрозуміло, що Дейтон створив failed state – термін, який використовують російські пропагандисти щодо України.

Зазначу, що це була одна з найскладніших дискусій за мою нетривалу кар’єру в парламентській дипломатії, але, безумовно, найцінніший досвід. Доводилося опонувати як Андрію Хунко – депутату від Лівої партії, якому заборонено в’їзд до України через його відвідування окупованого Донецька з російської сторони, так і представникам міністерства закордонних справ і секретаріату Ангели Меркель, які беруть активну участь у Мінському процесі.

Я був здивований тим, що німецькі депутати з різних фракцій всерйоз думали, що в нас через місяць, у лютому, мають відбутися вибори на окупованій території. До того ж,  рівень їхнього розуміння українських реалій просто вражає.

Почув думку, що ОБСЄ перебуває під великим тиском з боку низки сил щодо організації і визнання виборів на окупованих територіях. До речі, саме Німеччина стала у 2016 році головою в ОБСЄ. На запитання, що для німецьких депутатів важливе – номінальні вибори для закінчення конфлікту чи реальне волевиявлення народу, запевняли, що друге. Подивимося.

Радили виконувати Мінськ-2, бо там все є, що нам потрібно.

Я відповів, що, на жаль, Мінськ не звільнив Надію Савченко, яка голодує у російській в’язниці і не зберіг життя капітану поліції «Барні», який нещодавно отримав смертельне поранення, рятуючи людей під час ворожого обстрілу. Таку правду їм неприємно чути.

12496296_10204331161873089_4648153326748958373_o

Окрім того, зазначу, що учасники зустрічі були здивовані тим, що ми як народні депутати не знаємо, коли буде фінальне голосування за зміни до Конституції щодо децентралізації + особливості самоврядування. До речі, всі називають ці зміни «special status» – спеціальний статус. Чи то тому, що легше вимовити, ніж «особливості самоврядування окремих районів», чи то через те, що так воно і є.

Під час обговорення німецька сторона цікавилась Маріуполем, намірами Путіна пробити дорогу в Крим і Придністров’я, також багато питали про президента і жодного разу не поцікавилися прем’єр-міністром.

Сумно констатувати, що Україна зникла з німецької порядку денного. Саме тому оцінка німецьких колег, які залишилися задоволені зустріччю, була дуже цінною. За словами організатора Марілуізи Бек, вона рада, що на зустрічі зі мною були депутати з усіх фракцій Бундестагу та ключових відомств.

Висловлюю величезну подяку Марілуізі – величезному другу України та людині, яка зробила дуже багато для зміцнення україно-німецьких відносин.

Народний депутат від фракції «Батьківщина» Олексій Рябчин, Facebook, 14 січня 2015 р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова