Восени 2014 року Кабінет Міністрів України створив Державне агентство з відновлення Донбасу, яке мало виробити державну політику стосовно вирішення проблем регіону, проте ця структура ще не функціонує, а існує лише на папері.
Про це в коментарі «Радіо Свобода» зазначив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Рябчин.
На його думку, темпи відбудови зруйнованих міст і сіл на сході України – повільні.
«Для мене ідеальна ситуація – це коли буде відповідальна людина на рівні віце-прем’єр-міністра, яка може координувати всі служби, яка може виробляти політику в цій сфері. Це повинна бути структура, яка буде відповідальна за цю сферу», – сказав Рябчин.
Народний депутат пояснює таку ситуацію тим, що «зараз у нас відповідальні всі, а разом із цим не відповідальний ніхто».
«Чому волонтери, громадянське суспільство і донори роблять все швидко, а держава, яка повинна їм допомагати, робить усе так повільно? До прикладу, з державного бюджету виділили 10 мільйонів гривень на Маріуполь та 5 мільйонів – на Слов’янськ, але ці кошти міста ще не отримали», – повідомив Олексій Рябчин.
І це незважаючи на те, що там залишаються зруйнованими житлові будинки, зауважив політик, а міська рада Маріуполя досі перебуває в руїнах.
«Коли ми боремось за серця й уми людей, ми не будемо будувати таку пропускну систему, яка тільки сприяє контрабанді, ми будемо під час мінських перемов враховувати позицію проукраїнського Донбасу. А зараз ми бачимо, що жодної людини з проукраїнською позицією з Донбасу немає на перемовах. Там немає людей, які дійсно люблять Донбас і людей Донбасу. І хочуть повернутись і жити там», – сказав депутат від «Батьківщини».