Олексій Рябчин: Про проходження ідентифікації для отримання соцвиплат переселенцям

Учора в ефірі «112 Україна» знову порушив питання щодо соціальних виплат переселенцям, про яке вже говорив раніше.

Мова йде про тих, кому заблоковані соціальні виплати через те, що вони наразі перебувають за кордоном та не можуть пройти фізичну ідентифікацію в «Ощадбанку».

Одним із таких переселенців є наш кримчанин, учасник АТО Павло Довбуш, який зараз за кордоном лікує дитину. Його проблему озвучувала також моя колега Наталія Веселова на засіданні профільного комітету у вересні цього року, коли голосувалася моя постанова про звільнення міністра соцполітики Андрія Реви.

Тоді ж я направив депутатське звернення в Кабмін, де просив урядовців внести зміни в Постанову №637 та запропонував різні тимчасові варіанти проходження фізичної ідентифікації для такої категорії населення: у консульських установах, дипломатичних представництвах, установах банків-партнерів, онлайн-ідентифікація і тощо.

У відповіді Мінсоцполітики, яку я нещодавно отримав, мені сказали, що запропоновані мною зміни потребують іншого механізму інформування «Ощадбанку» про проходження ідентифікації. Іншими словами – жодні зміни в Постанову вноситися не будуть.

Водночас Міністерство зазначило, що постійно працює над спрощенням порядку отримання переселенцями соцвиплат, робить цей процес максимально зручним. Це вже щось із категорії фантастичного, враховуючи, що суди скасовують рішення Кабміну щодо дискримінаційної процедури перевірки переселенців. Тому з таким міністром і таким «спрощенням» наразі все відбувається якраз навпаки.

Олексій Рябчин, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 25 жовтня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова