Михайло Цимбалюк: За затримку зарплат, пенсій і соцвиплат будуть виплачувати компенсацію

У Верховній Раді у другому читанні ухвалили законопроєкт №3817, який передбачає компенсації за затримки пенсій і зарплат. А саме: усім громадянам за затримку більше ніж у місяць з виплати пенсій, зарплат, надбавок, соціальних виплат, стипендій тощо буде сплачуватися компенсація на рівень інфляції.

Якщо понад місяць затримки – за кожен день керівництво підприємства, організація чи державна установа (наприклад, Пенсійний Фонд) будуть сплачувати компенсацію із розрахунку інфляції. Тепер вже вони будуть зобов’язані вчасно сплачувати пенсії, соцвиплати і зарплати.

Законопроєкт торкається всіх роботодавців, незалежно від форми власності. Ці речі вже буде відстежувати і податкова, бо в разі сплати ЄСВ на зарплату, одразу зрозуміло, що працівник повинен отримати заробітну плату. Впевнений, що люди, знаючи закон, звертатимуться до роботодавців, щоб їм виплатили вчасно зарплату.

Переконаний, що цей закон матиме профілактичний характер, щоб роботодавець вчасно сплачував зарплату працівникам. Працівники ж можуть поскаржитися до Інспекції з питань праці і в податкову, аби відстояти свої права.

Детальніше – у подкасті “Громадського радіо”

 

Михайло Цимбалюк, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 9 лютого 2021 року

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова