Олексій Рябчин: Політики, які пропонують відрізати Донбас, прикривають власну бездіяльність під час окупації

Політики, які поширюють фейки про те, що в Донецьку всі люди підтримують Росію, роблять це з метою виправдати свою власну бездіяльність під час окупації міста в 2014 році.

Таку думку в ефірі «Громадського радіо» висловив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Рябчин.

За його словами, коли почалися перші проросійські мітинги в Донецьку, свідомі люди сприймали їх як маргінальні заходи, організовані незрозуміло ким.

«Усі чекали, щоб влада відреагувала. Але влада нічого не робила. Тоді почалися збиратися активісти невеликими групами. І на перший такий мітинг прийшла велика кількість людей», – розповів політик.

На його переконання, та пропаганда, яка лунає, що Донецьк – це проросійське місто, є фейком.

«Цей фейк поширюється для того, щоб загладити свою провину за те, що Донецьк не був звільнений», – вважає народний депутат від «Батьківщини».

Він навів приклад звільненого Харкова навесні 2014 року, який є не менш проблемним містом: «А в Донецьку почали торгуватися. Є відчуття, що нас зарадили».

Олексій Рябчин наголосив, що на мітингах у Донецьку люди посилали сигнали до всієї країни, адже на відміну від Майдану, куди приїжджали зі всіх регіонів, вони були майже на самоті, не було такої підтримки, як в столиці.

«Ми два місяці мітингували, нас били і розганяли, але до нас не доєдналася політичні лідери. І коли нарешті з Києва приїхали Яценюк та інші керманичі країни, то вони зібралися в Торгово-промисловій палаті спілкуватися не з лідерами протестного руху, а з Ахметовим. Було враження, що вони домовлялися. І вони до чогось домовилися. Можливо, якісь преференції чи дотації, ми не знаємо. Після цього стало видно, що Ахметов якусь свою протестну діяльність припинив. Однак Росія переграла, і далі почалися захоплення, на які ми не змогли гідним чином відповісти», – розповів парламентарій.

Член «Батьківщини» також нагадав, що 13 березня 2014-го року у Донецьку проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України і проти окупації Донбасу. Під час цих акцій протесту було вбито Дмитра Чернявського, який невдовзі став Героєм Небесної Сотні.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова