Можна безкінечно дивись на три речі: як тече вода, як горить вогонь, і як руйнуються стереотипи.
Я дуже люблю свою багатостраждальну Донеччину.
Цього разу сюди завітали члени Комітету закордонних справ парламенту Великої Британії – вони збирають факти російської агресій для ґрунтовного звіту.
Мені завжди подобається, коли поважні гості прибувають до нас вперше і дивуються багатьом речам, до яких ставилися упереджено.
Наприклад, британці визнають, що наші потяги комфортніші, ніж англійські, в них подають на диво запашну каву та смачну їжу.
Також члени британського парламенту в захопленні від наших страв та української кухні (і в шоці від смаку наших лісових грибів – wild mushrums – які у Великій Британії подають тільки в найвишуканіших ресторанах Лондона).
Вони їхали на Донеччину як в регіон «антимайдану». А потрапили до людей, які цінують свободу та демократію.
І хоча і в черзі на КПВВ «Зайцеве», і в переміщеному виші, і на вулицях Слов’янська, Краматорська та Бахмута англійці почули багато критики на адресу національної та регіональної влади (відверто – є за що!), та люди все одно не втрачають сили духу.
Донеччина – це територія, де народні депутати так рідко бувають, що британські колеги замість роботи над міжнародними питаннями разом з нами ведуть прийом громадян.
Я впевнений, що відтепер питання знущання над переселенцями буде займати важливе місце як у звіті членів Комітету закордонних справ британського парламенту, так і в їх розмовах з представниками української влади.
До речі, коли британські парламентарі дізнались, що пан Клюєв, який представляв Бахмут, втік до Москви й інтереси бахмутської громади у Верховній Раді більше не представляє, то запропонували застосувати їх досвід. У Великій Британії, якщо депутат шість місяців не з’являється на своєму робочому місці, його позбавляють мандату.
На Донеччині живуть фантастичні люди, які гідні того, щоб над розв’язанням їх проблем працювали системно.
Я закликаю своїх колег, які теж були обрані на округах Донеччини, частіше приїздити сюди самим, привозити колег, іноземні делегації – для того, щоб руйнувати міфи, позбуватись власних стереотипів та подолати упереджену позицію місцевих громад до народних обранців і центральної влади.
Олексій Рябчин, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 18 жовтня 2016-го.