Олексій Рябчин: Мажоритарна система дискредитувала себе

Народний депутат від «Батьківщини» Олексій Рябчин розповів у інтерв’ю інтернет-виданню «Главком» про те, як він уявляє собі систему з відкритими списками та чи вважає мажоритарку, яка застосовується в багатьох цивілізованих країнах, шкідливою, а також про те, який прохідний бар’єр є оптимальним.

– Як, на вашу думку, має виглядати пропорційна система з відкритими списками?

– Повинна бути ліквідована мажоритарка. Є гарна система, коли партії складають свої списки, попередньо їх публікують, потім отримують відгуки від людей: якщо деякі кандидати не відповідають високим стандартам депутата, політсили враховують побажання і виключають таких кандидатів, додають інших. І якщо ти в регіоні набрав велику кількість голосів, то можеш у партійному списку підніматись. Також треба враховувати, що у нас є депутати з окупованого Криму – Рефат Чубаров, Мустафа Джемільов. Я, наприклад, з Макіївки, з окупованої території, пройшов у Раду завдяки тому, що Юлія Володимирівна включила мене до списку. Треба продумати, яким чином буде реалізовано представництво проукраїнськи налаштованих людей з окупованих територій. Також у списку повинні бути 5–10 людей, які не йдуть на вибори на регіональний рівень, щоб не створювати зайвої конкуренції серед керівництва партії, яке має бути зайняте серйозними речами.

– Яким має бути прохідний бар’єр для партій?

– Ініціативи знизити його до 3-4% варті уваги.

– Наскільки згубною є мажоритарка?

– Ця система дискредитована. У багатьох мажоритарників єдина мета – вибити якомога більше коштів, заради чого вони голосують за все, що тільки можна. Є мажоритарники, які намагаються голосувати по совісті, але тоді вони не отримають жодної копійки. Мажоритарниками завжди граються, а це неправильно.

– Чому за три роки парламент так і не спромігся змінити виборчу систему?

– Нинішнє керівництво країни намагається підлаштувати під себе законодавство для того, щоб захопити владу. Зараз молодь не надто активно ходить на вибори, і у всьому світі намагаються вирішити цю проблему. Наприклад, голосування проводяться онлайн. Ті сили, які у нас при владі зараз, розуміють, що молодь за них не голосуватиме, і тому не будуть впроваджувати речі, які невигідні для них, хоч і корисні для держави.

Олексій Рябчин, народний депутат від «Батьківщини», «Главком», 3 листопада 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова