Іван Крулько: «Батьківщина» підтримала зміни до Виборчого кодексу

Депутати «Батьківщини» підтримують вдосконалення Виборчого кодексу, зокрема, поправки, що виправляють юридичні неточності і роблять виборчий процес чесним і демократичним.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час виступу в парламенті.

За словами народного депутата, насамперед, йдеться про відкриття виборчих списків, щоб люди знали, кого вони обирають.

«Ще в минулому складі парламенту було прийняте революційне рішення про проведення виборів за пропорційною системою з відкритими списками. Тож зробімо ці списки дійсно відкритими, щоб була конкуренція всередині партії! Нехай ті, за кого більше проголосує людей, і будуть обрані представниками народу», – зауважив Іван Крулько.

Парламентар наголосив, що «Батьківщина» підтримує також подачу декларацій депутатами, а не кандидатами, і зняття із кандидатів зобов’язання подавати довідку про судимість.

«Не перетворюймо Виборчий кодекс у процес складання декларацій. Хай людей оберуть – і вже обрані депутати подадуть у НАЗК декларації. Не завантажуймо виборчий процес довідками про судимість. Це можуть зробити відповідні територіальні виборчі комісії, подавши необхідні запити», – уточнив Іван Крулько.

Резюмуючи, заступник Голови партії зазначив, що депутати «Батьківщинм» за всі розумні поправки, які стосуються того, щоб була партійна дисципліна і щоб партія могла контролювати виборчий процес.

«Щоб ми мали відкриті списки, вже починаючи із 10 тисяч жителів, і щоб люди знали, хто буде представником у їх органах влади, і щоб виборчий процес був чесним і демократичним», – підсумував Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова