Олексій Рябчин: Фіктивна незалежність НКРЕКП

«Батьківщина» готує подання до Конституційного суду щодо визнання  Закону про НКРЕКП неконституційним, таким що неправомірно збільшує повноваження Президента.

Про це пише на Facebook народний депутат від «Батьківщини» Олексій Рябчин.

Цілий рік Комітет ПЕК працював над законопроектом, який був одним з найважливіших для українського народу. Фахівці з різних фракцій вклали всі свої сили в підготовку нормативного акту, який мав регламентувати діяльність Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг. Саме НКРЕКП є органом державного регулювання діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг, який впливає на тарифну політику.

Усі ми бачимо, що псевдоринкові тарифи для населення далі продовжують зростати. І це не є випадковим – це цілком свідома афера, на яку йде влада.

За відсутності обліку, часткової монетизації субсидій, демонополізації ринку та енергозберігаючих заходів, діючі тарифи – це лише шлях до збагачення монополістів за рахунок домогосподарств.

У нинішній ситуації Нацкомісія як регулятор, який має неупереджено встановлювати тарифи, що відповідають реальній вартості ресурсів, виконує вказівки конкретного кола осіб.

Фатальною помилкою діяльності НКРЕКП є те, що усіх членів Комісії після її створення призначив Президент. Очолює  комісію Дмитро Вовк, відомо з ким афілійований. Таким чином регулятор тарифів, який має бути апріорі незалежним органом, де-факто повністю контролюється Адміністрацією Президента.

Саме для усунення цього згубного впливу був розроблений наш комітетський законопроект. Він дозволяв створити справді новий орган-регулятор, значно зменшити корупцію у сфері енергетики та встановити економічно обґрунтовані тарифи.

Після довгої боротьби, після повторного другого читання проект закону був винесений на голосування в сесійну залу і був ухвалений.

Але чи має цей законопроект щось спільне з тим документом, над яким ми працювали рік?.. Різниця така ж, як між якісною фірмовою річчю й китайською підробкою.

Законопроект, як я і передбачав, у своїй аналітичній статті, був ухвалений у тому варіанті, який вигідний Адміністрації Президента.

Ми боролись за кожну пропозицію до законопроекту, яка могла б зберегти для Регулятора хоч краплю незалежності. Але коаліція разом з партнерами із Опозиційного блоку зі сталевими щелепами трималась за правки, які зберігають контроль за АП.

Як це відбувається із законопроектами, які впливають на розподіл владних повноважень, під час розгляду законопроекту в сесійній залі відбулись грубі порушення вимог Регламенту Верховної Ради, які є підставою для скасування результатів голосування.

Тому того ж дня наші колеги з Радикальної партії, які теж відмовилась підтримувати цю версію закону, зареєстрували законопроект про скасування результатів голосування. Сьогодні у депутатів з коаліції була можливість реабілітуватись, підтримавши законопроект в інтересах українського народу. Але цього знов не сталося.

Як можна побачити з голосування, знову БПП, «Народний Фронт», «Опозиційний блок», групи «Відродження» і «Воля народу» голосують за вказівкою з Адміністрації Президента.

Процитую, трохи перефразувавши, висновок зі своєї статі: «Ми знову переконались, хто ж з народних обранців «продав душу дияволу за коробку шоколадних цукерок».

Зрозуміло, фракція «Батьківщина» буде боротись за скасування закону про НКРЕКП та за обґрунтовані тарифи для населення і промисловості.

Ми вже готуємо подання до Конституційного суду щодо визнання цього закону неконституційним. Тому що в Конституції вичерпний перелік повноважень, який надано Президенту, і Президент не має права призначати туди членів НКРЕКП.

А голову Нацкомісії Дмитра Вовка після численних порушень, зокрема, у тарифному регулюванні, я закликаю добровільно піти у відставку з усією своєю командою. Інакше їх винесуть люди або «злиють» свої, коли запахне смаженим.

Олексій Рябчин, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 7 жовтня 2016-го.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова