Вибори на Донбасі можливі лише після виведення російських військ, встановлення миру на цій території і відновлення українських кордонів.
Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Рябчин в ефірі каналу «112 Україна».
Політик нагадав, що фракція «Батьківщина» від початку конфлікту на Сході виступала проти виборів на окупованій території, виходячи з позиції: спочатку відновлення безпеки і закону, а вже потім – політика. І партія відстоюватиме цю позицію й надалі.
«Спочатку на Донбасі мають перестати гинути українці – і військові, і мирні мешканці. Окупаційні війська мають припинити вогонь – і не «на тиждень», а взагалі покинути цю територію. Також українській стороні мають повернути всіх полонених. Тільки після цього можна говорити про якісь політичні аспекти на кшталт виборів. Хіба можна вибори проводити в умовах, коли будь-яка людина на окупованій території в будь-яку мить може загинути від кулі?! «Батьківщина» ніколи не підтримає цього», – наголосив депутат.
Олексій Рябчин також висловив обурення заявами керівників зовнішньополітичних відомств Франції та Німеччини щодо внесення змін до Конституції України за умови дотримання протягом тижня режиму припинення вогню у зоні АТО.
«Наші іноземні партнери поводять себе з нами, як з папуасами. Спочатку вони закликають нас легалізувати окупантів та проводити вибори, посилаючись на те, що, мовляв, російська сторона пообіцяла припинити вогонь на тиждень. Потім Росія заявляє нам, що нічого подібного не обіцяла, оскільки «вона не є стороною конфлікту». З іншого боку, що таке тиждень режиму припинення вогню, який постійно порушується російською стороною?» – обурився парламентар.
На переконання депутата, сам факт, що з такими меседжами до нас приїжджають поважні іноземні гості, – це серйозний промах української дипломатії.
«Я переконаний в компетентності та професійності наших дипломатів, але я раджу їм активніше відстоювати інтереси України», – наголосив він.
Нагадаємо, раніше Олексій Рябчин заявив про те, що концепція закону про вибори на Донбасі розробляється не в Києві, а в Парижі, що суперечить національним інтересам України. «Мене особисто обурює і те, що я і мої колеги, народні депутати, цього документу взагалі не бачили, а найбільше те, що такі важливі рішення приймаються десь за межами країни, за межами українського законодавчого органу», – зазначив депутат.