Олександра Кужель: Знецінення гривні та нестабільна економічна ситуація – причини зростання цін на ліки

Причиною зростання цін на ліки є знецінення національної валюти та нестабільна економічна ситуація в Україні.

Про це в ефірі телеканалу «NewsOne» сказала народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель.

«Зростання ліків відбувається тому, що в нас з вами нестабільна валюта. За даними «Індексу БігМака» (The Big Mac Index), долар у нас має коштувати 8,9 грн. Нас просто обдирають на найвищому рівні – це НБУ під керівництвом президента», – зазначила вона.

Політик також звернула увагу на те, що найдешевші ліки – це ліки українського виробництва.

«Але і вони дорожчають, бо ми завозимо субстанцію для виробництва ліків із-за закордону. І її вартість також пов’язана з валютою», – пояснила народний депутат.

Окрім того, Олександра Кужель висловила переконання, що ціни ростуть через нерівні умови: «Ми купуємо ліки не в держави, а купуємо в аптеках. Чому збільшується вартість в аптеках? Тому що ми, на жаль, створили нерівні, неконкурентні умови в країні».

Як пояснила Олександра Кужель, процедури для іноземних і українських виробників ліків відрізняються.

«Для українського виробника ліків ми залишили всю процедуру протягом року, а то і більше реєстрації своїх ліків і вартість оплати, а для іноземних компаній ми залишили прозору, навіть не прозору, а спрощену процедуру», – зауважила вона.

На думку Олександри Кужель, така ситуація зі зростанням ліків є наслідком ідеології уряду: «Вони зняли контроль за вартістю ліків, за вартістю продуктів харчування. Вони думали, що в нас буде конкуренція. А як наші фабрики можуть конкурувати за таких нерівних умов, навіть умов реєстрації?».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова