Олександра Кужель: Ухвалення закону про реінтеграцію Донбасу – це крок до миру

Ухвалення закону про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями України (№7163) – це крок до миру.

Таку думку в четвер, 18 січня, в ефірі телеканалу «NewsOne» висловила народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель.

«Попри всі недоліки закону про реінтеграцію, його ухвалення все ж таки є кроком до миру», – сказала вона.

Політик назвала декілька позитивних моментів відповідного документу, серед яких найбільш важливим є визнання Росії країною-агресором.

Олександра Кужель також наголосила на важливості звільнення людей, які втратили свою власність на окупованих територіях Криму та частини Донбасу, від судового збору.

«Дуже важливою була правка нашого депутата Олексія Рябчина про відстоювання майнових та інших прав в українських судах без судових зборів мільйонами наших громадян, які втратили свою власність на окупованих територіях. Люди звільняються від судового збору, який на сьогодні становить 8 тис грн.», – повідомила парламентарій.

Окрім того, вона зауважила, що в документі відсутня згадка про Мінськ.

«За три роки ми нічого не маємо від Мінських домовленостей. Ми не розуміємо, коли ця війна закінчиться, адже тривають серйозні атаки. Я вважаю, що в такій ситуації треба йти не на поступки, а робити такі кроки, які ми зробили. У нас Росія визнана країною – агресором. Тепер Путін і решта розуміють, що Гаазький трибунал висить над ними», – зазначила вона і нагадала,  що команда  «Батьківщини»  від самого початку була проти згадки про Мінськ.

Олександра Кужель також повідомила, що цим документом Україна фактично вперше переходить до статусу, визначеного ООН як право на самооборону з використанням Збройних сил.

«Ми тепер маємо права захисту з використанням Збройних сил України. Це дуже важливий акцент», – сказала вона.

Найбільш неприємним у документі, на думку політика, є те, що не визначена заборона на переміщення товарів.

«Там війна йде, а ви про торгівлю говорите. Ми знаємо, що торгівля вугіллям, електроенергією тощо триває. Не можна закривати на це очі!» – обурилася депутат.

Читайте також:

«Батьківщина» добилась врахування в законі про реінтеграцію Донбасу важливих правок

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова