Пенсійна реформа, яку готує Кабінет Міністрів України на чолі із прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, є недолугою та такою, що погіршить соціально-економічне становище населення.
Натомість, в Україні доцільно почати запроваджувати накопичувальну систему пенсійного забезпечення.
Те, що було представлено в парламенті, – це навіть не презентація пенсійної реформи , оскільки презентація – це коли представлено законопроект, під який проведено всі макроекономічні і, передусім, демографічні розрахунки.
За своєю суттю це був рекламний хід майбутнього кандидата у президенти, тому що пенсійна реформа передбачатиме реальне збільшення пенсій лише для 5 млн. осіб у розмірі від 200 до 500 грн.
Так, це великі гроші для людей, які будуть йому вдячні.
На мою думку, майбутнім кандидатом в президенти було публічно здійснено гарний крок , спрямований на здобування підтримки серед зубожілої частини пенсіонерів.
Але, якщо взяти покоління «50 років» і молодь, то там – яма. Тому що трудовий стаж – це ваша трудова книжка, страховий – це сплачені страхові внески. А 25 і 35 страхового стажу – це є майже неможливим. Якщо ви не маєте страхового стажу, то ви будете іти на пенсію і, можливо, отримувати мінімальну пенсію, якщо «дотягнете» до 65 років, а не 60.
Відповідно до чинного законодавства, пенсію населенню розраховують відповідно до коефіцієнта 1,6 (60% від заробітної плати), а у запропонованій концепції передбачено застосування коефіцієнта 1,35.
Треба чесно говорити: майбутні покоління за сплачені ними страхові внески будуть отримувати меншу пенсію, аніж сьогодні нараховують пенсіонерам. Якщо взагалі хоч щось отримають.
Окрім передвиборчих піар-ходів, має бути державницька відповідальність.
У законі необхідно виписати пряму норму закону, що в Україні можуть розпочати діяти іноземні пенсійні фонди, які мають гарну історію, і забезпечують 100%-ву страховку.
І ще одне , про що мовчить уряд. Єдиним ефективним джерелом надходжень до пенсійного фонду є створення нових робочих місць, а не підвищення податкового тиску .
«Батьківщина» готова надати свої пропозиції уряду Володимира Гройсмана до законопроектів щодо пенсійної реформи.
Я запропонувала прем’єр-міністру сідати за стіл переговорів.
Слід говорити професійно, адже хто буде нести політичну відповідальність за ухвалення рішення?
Олександра Кужель, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 22 травня 2017р.