Олександра Кужель: Намагання влади розпочати продаж землі за безцінь – це найбільший цинізм

Ми повинні захистити землі сільськогосподарського призначення, якщо хочемо зберегти державу Україна.

Таку думку висловила народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель у прямому ефірі телеканалу «NewsOne».

Вона зазначила: згідно з дослідженням, проведеним ООН, проблема нестачі їжі та питної води – це найголовніший виклик, що повстане перед людством у найближчі 10 років.

З огляду на це парламентар назвала намагання влади розпочати терміновий продаж родючих українських ґрунтів за безцінь «найбільшим цинізмом».

«Скажіть, що є найдорожчим? Їжа, а не золото, нафта», – наголосила Олександра Кужель.

Народний депутат від «Батьківщини» звернулась до всіх власників земельних паїв із проханням щомісяця перевіряти відомості про свою власність у земельному кадастрі.

«Зараз відбуваються рейдерські атаки на селян. В одному з сіл на Кіровоградщині за одну ніч реєстратор позбавив власності на паї 110 осіб. І тільки завдяки допомозі Мін’юсту нам вдалось за два тижні повернути людям їхню землю», – розповіла політик і попросила звертатись до місцевих осередків «Батьківщини» при виявленні протиправних дій у питанні власності на землю.

Окрім того, Олександра Кужель висловила слова подяки керівникам парламентських фракцій, які в понеділок, 4 грудня, на Погоджувальній раді підтримали Юлію Тимошенко з вимогою поставити на голосування законопроект «Батьківщини» про продовження мораторію на продаж землі на 5 років цього сесійного тижня.

«За цей час потрібно буде провести серйозну роботу з інвентаризації землі та розробити програму підтримки фермерства. Для порівняння: у нас 312 тис. фермерів, а в Польщі 2,5 млн. І потім ми питаємо, чому в нас такі різні рівні життя», – підсумувала парламентарій.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова