Олександр Трохимець: Врятувати НКРЕКП

Правовий колапс, який виник у зв’язку з втратою кворуму Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, загрожує енергетичній безпеці України.

Адже залишити енергосектор без регулятивного органу, який би він не був і хто б як до нього не ставився, – безглуздо та ризиковано для держави.

Ініціативи, озвучені чиновниками та експертами різного ґатунку щодо виходу з ситуації (визнати кворумом 3 з 7 членів та не звільняти Морозову, передати повноваження регулювання Кабміну тощо), яка склалася, не витримують жодної критики.

У понеділок, 27 листопада, спільно з народним депутатом фракції «ВО «Батьківщина», членом Комітету з питань ПЕК Верховної Ради Олексієм Рябчиним у телефонному режимі придумали простий механізм – надати президенту на 6 місяців повноваження призначити всіх членів Регулятора (до формування нового складу). Такий механізм має юридичне підґрунтя, адже Закон України «Про природні монополії» ще діє.

Вчора спільно з народним депутатом Вікторією Войціцькою цей механізм вже був оформлений у законопроект №7342.

Уже наступного тижня зможемо побачити, чи готовий президент та Верховна Рада шукати вихід з кризової ситуації, що склалася, чи їм вигідно кинути країну в хаос, який неодмінно настане в умовах паралічу регулювання енергосектору в зимовий період.

Олександр Трохимець, офіційний представник Юлії Тимошенко у «тарифних» судових процесах проти уряду та НКРЕКП, Facebook, 29 листопада 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова