Олександр Трохимець: Треба захищати права працівників енергетичних підприємств

Енергетичний комітет Верховної Ради втрутився в проблему заборгованості заробітної плати працівникам «Черкасиобленерго». Майже четвертий місяць 4 тисячі працівників підприємства не отримують зароблених коштів.

Причина у так званому «нульовому алгоритмі», згідно з яким увсі гроші, які ПАТ «Черкасиобленерго» отримує за поставку електроенергії, автоматично перераховуються в ДП «Енергоринок».

Простіше кажучи, попереднім керівництвом підприємства вкрадено сотні мільйонів гривень, чим створений непідйомний борг перед ДП «Енергоринок», який не має джерел погашення.

Як результат, чотири тисячі працівників, які мають дітей та сім’ї, в нинішніх економічних умовах залишились без засобів на існування.

6 грудня 2017 року це питання було розглянуто на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. На засіданні був присутній голова правління підприємства Олег Григорович Самчук, якому було надано слово для виступу.

Зауважу, що 71% акцій ПАТ «Черкасиобленерго» перебувають у державній власності.
Народні депутати-члени Комітету одноголосно підтримали ініціативу народного депутата з фракції «ВО «Батьківщина» Руслана Богдана, яка складалась з трьох пунктів:

1. Звернутися до Прем’єр-Міністра з проханням сприяти у виплаті заробітної плати працівникам ПАТ «Черкасиобленерго». Такий механізм цілком можливий через заведення коштів від власника акцій – Фонду державного майна.

2. Звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням створити робочу групу для напрацювання правових механізмів захищеності працівників енергетичних підприємств.

3. Звернутися до Національного антикорупційного бюро України з проханням пришвидшити розслідування справи щодо незаконного виведення коштів з ПАТ «Черкасиобленерго» та повернення їх підприємству.

Рішення Комітету було доповнено пропозицією народного депутата від «Волі народу» Володимира Бандурова щодо аналогічної ситуації на «Запоріжжяобленерго», де за тими ж схемами і тим же менеджментом були так само виведені сотні мільйонів гривень.
Права працівників енергетичних підприємств мають бути захищені! Як, до речі, їм гарантує Конституція України!

Олександр Трохимець, офіційний представник Юлії Тимошенко у «тарифних» судових процесах проти уряду та НКРЕКПFacebook, 7 грудня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова