Олександр Трохимець: Експерти Мін’юсту уникають засідання суду за «тарифним позовом» Тимошенко проти уряду

Експерти Міністерства юстиції України уникають судових засідань у справі лідера партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко проти Кабміну щодо ціни на газ та приховують махінації у газовій сфері.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив офіційний представник Юлії Тимошенко у «тарифних» судових процесах проти уряду та НКРЕКП Олександр Трохимець.

Так, у понеділок, 13 серпня, в Окружному адмінсуд м. Києва відбулося засідання у справі, де Юлія Тимошенко оскаржує різке підняття ціни на газ для населення за формулою «Дюссельдорф+».

Олександр Трохимець повідомив, що до суду викликали експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ).

«Саме 7 експертів цієї установи, що входить в структуру Міністерства юстиції України, у своєму висновку порушили законодавство України, яке регламентує проведення судово-економічних експертиз. Вони дійшли висновку, що ціна на природний газ для населення є обґрунтованою. Суд задовольнив клопотання про виклик цих експертів на судове засідання для надання пояснень. Однак на засіданні суду стало відомо, що ніхто з 7 експертів на засідання прибути не може», – написав він.

Як зауважив офіційний представник Юлії Тимошенко, один експерт звільнений та не перебуває на території України, три експерти – у відпустці, терміни якої дивним чином збіглися з датою судового засідання, а ще три – у відрядженні.

«Суд повторно направив виклик експертів на судове засідання», – додав він.

Олександр Трохимець наголосив, що в разі подальших спроб людей, руками яких чинна влада намагається приховати махінації у газовій сфері, уникати судових засідань, сторона позивача у справі Юлії Тимошенко вимагатиме застосувати привід до суду через органи Нацполіції, згідно із ст. 148 Кодексу адміністративного судочинства України.

«Також ми домагатимемося притягнення до кримінальної відповідальності цих судових експертів за надання завідомо неправдивого висновку, що передбачає стаття 384 Кримінального кодексу України», – підсумував він.

Як відомо, «Батьківщина» подала два позови до Окружного адміністративного суду Києва щодо незаконного підвищення ціни на газ, тарифів на централізоване опалення і водопостачання.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова