Олександр Трохимець: Бути чи не бути «ринку» електроенергії

Сьогодні Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу Верховної Ради України схвалив до розгляду у повторному другому читанні проект закону «Про ринок електричної енергії».

Схвалив з грубими порушеннями Регламенту ВРУ.

Правки, які вносила лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, де вона пропонувала залишити державне регулювання ціни найдешевшої атомної генерації та покривати цією електроенергією потреби населення та комунальний сектор з метою захисту від зростання цін, були відхилені.

Мовляв це не ринкові методи.

До того ж, народний депутат від «Самопомочі» Лев Підлесецький вкотре намагався протягнути правку про дозвіл цій самій атомній генерації продавати електроенергію на експорт поза ринком.

Тобто заробляти поза ринком можна, а от захистити населення від зростання ціни на електроенергію – ні!

Але комітет на цьому не зупинився.

Окремо поставили питання та підтримали його – рекомендувати Верховній Раді проголосувати законопроект без обговорення. Це ще одне грубе порушення регламенту.

Тобто депутати, чиї правки не були підтримані, позбавляються конституційного права захистити їх у сесійній залі.

Очевидно, що правляча коаліція та фракції Опозиційного блоку та «Самопомочі» бояться відкритого обговорення фундаментального законопроекту, який торкнеться кожного українця.

Таку поведінку депутатів важко назвати державницькою!

Олександр Трохимець, офіційний представник Юлії Тимошенко у «тарифних» судових процесах проти уряду та НКРЕКП, Facebook, 12 квітня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова