Надія Савченко: Закон «день за два в СІЗО» розпочне реформування судової системи

Законопроект «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання)» №3413 – це початок реформування судової системи України в цілому.

Про це народний депутат від «Батьківщини», ініціатор відповідного документу Надія Савченко, яка незаконно утримується в російському СІЗО, зазначила в своєму листі, який опублікувала у Facebook її сестра Віра.

«Ініціюючи цей закон в Україні, я чудово розуміла: з одного боку, – це як відкрити «скриньку Пандори». Злочинний світ навряд чи захоче завтра жити чесно і навряд чи кожен шахрай захоче завтра тяжко працювати за невелику зарплату. Але я відчуваю на собі цей недобиток совкової системи покарання і знущання над людиною, а не «виправної системи», як її називають. Я зрозуміла, що вона садить більше невинних, ніж винних», – написала українська льотчиця, коментуючи свій закон «день за два».

За її словами, вона зіткнулась з таким «вивернутим розумінням закону в Росії, але впевнена, що і в Україні з цим справи ненабагато кращі».

У своєму листі Савченко виступає проти такої системи судилища.

«Доки судочинна система України не буде переглянута та врегульована за найкращими зразками судових систем цивілізованих, демократичних країн світу, доти ніхто не має права забирати волю у людини тільки тому, що «палочна система» невіджитого минулого цьому потурає», – сказала вона.

Надія Савченко впевнена, що закон «у СІЗО рік за два» – це початок реформування судової системи України в цілому.

«Коли навчимося судити чесно та справедливо, тоді й будемо людей у СІЗО (в’язницях) закривати. Слідом за судовою системою змінюватимемо систему та умови утримування людей в неволі. Ті, хто обере жити шляхом збагачення і наживи за рахунок кривди та біди інших, понесуть за це справедливу відповідь», – зазначила українська льотчиця.

Вона висловила сподівання, що кожен хто «звільниться з утримування, зможе побачити своє життя по-новому і захоче прикласти зусилля, щоб зробити нашу Україну кращою для життя людей».

«Нам дуже потрібні свідомі, чесні, добрі люди. У кожного є другий шанс на гідне життя!» – додала Надія.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада підтримала ініційований народним депутатом від «Батьківщини» Надією Савченко законопроект «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання)» №3413.

Проект закону передбачає припинення негативної практики тривалого утримання в слідчих ізоляторах осіб на стадії досудового розслідування.

Законопроект №3413 – перший документ народного депутата від «Батьківщини» Надії Савченко, який ухвалив парламент.

12541016_117750838604417_7237404246177004701_n

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова