Ненормально, коли в країні війна, а сотні захисників – в тюрмі або під слідством, – Надія Савченко

Після відвідин Бахмутської колонії на Донеччині народний депутат від «Батьківщини» Надія Савченко готує поправки до закону про амністію, враховуючи велику кількість учасників АТО, які сьогодні перебувають під слідством.

За словами Надії, реагуючи на численні звернення громадян, що надійшли до неї щодо проблем в пенітенціарній та судовій системах, роботи прокуратури та органів МВС, вона розпочала перевірку об’єктів, що перебувають в юрисдикції цих органів.

Перше враження від відвідин УВП-6, розташованого у м. Бахмут на Донеччині, Надія вважає, що  «колонія в межах норми».

13730517_753176081491865_1960531157_o

«Робота персоналу колонії в межах норми. Стан будівлі потребує ремонту. Харчове забезпечення – задовільне. Медичне обслуговування на високому рівні завдяки волонтерській організації «Лікарі без кордонів», – резюмувала Савченко.

Втім, на ї переконання, головна пенітенціарна проблема України не в умовах перебування ув’язнених, а в некваліфікованій роботі слідчих, судів та прокуратури.

«Незважаючи на те, що сьогодні в Україні триває війна, у СІЗО та судах, під слідством перебувають сотні учасників АТО. Робота щодо цих справ затягується з різних причин, і виходить, що сотні наших захисників просто тягають по судах. Такого не можна допускати під час війни», – наголосила депутат.

13730526_753176058158534_659942171_o

На переконання Надії Савченко, необхідно змінювати законодавство, зокрема, вносити поправки в Закон України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення порядку зарахування судом терміну попереднього ув’язнення в строк покарання», який набув чинності 24 грудня 2015 року. Цей закон, як вона неодноразово заявляла, змушує краще працювати слідчі органи, щоб уникнути типової ситуації, коли пострадянська судова система робить з нормальних людей злочинців.

«По-друге, слід внести правки в зареєстрований законопроект № 4884, який стосується, в тому числі, амністії учасників АТО. А для цього потрібно зібрати максимум інформації та чітко і прозоро прописати зміни до цих законів, – зауважила депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова