На Київщині БПП блокує програму допомоги бійцям АТО

Київська обласна державна адміністрація, очолювана представниками Блоку Петра Порошенка, свідомо блокує програму допомоги бійцям АТО, яку ініціювала Київська обласна рада.

«Банальними відписками з надуманими причинами Київська облдержадміністрація блокує ухвалення обласної програми, до розробки якої були залучені бійці АТО», – повідомила на своїй сторінці у Facebook голова Київської облради, член партії «Батьківщина» Ганна Старикова.

Вона зауважила, що проект обласної комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції, членів їхніх сімей, а також родин Героїв Небесної Сотні «Разом до перемоги» на 2017–2019 рр. був ініційований Київською обласною радою.

Наприкінці жовтня Ганна Старикова разом із першим заступником голови ради Володимиром Майбоженко провели нараду з представниками громадських організацій, спілок, об’єднань  учасників бойових дій та антитерористичної операції, родинами Героїв Небесної Сотні.

«Ми залучили бійців АТО, їхні родини та волонтерів, адже наші захисники, які боронять кордони України на Сході держави, мають нарешті отримати соціальні гарантії області, а їхні сім’ї – соціальний захист», – прокоментувала очільниця ради.

За словами Ганни Старикової,  цим проектом передбачено понад 300 мільйонів гривень, які протягом трьох років будуть направлені на виплати, психологічну допомогу, проведення заходів та допомогу в започаткуванні підприємницької діяльності бійцям АТО, родинам загиблих учасників антитерористичної операції та Героїв Небесної Сотні.

«Напрацьовані пропозиції громади Київщини були направленні до департаменту економічного розвитку та торгівлі КОДА, яка мала надіслати нам відповідний висновок. У разі невідповідності – департамент мав розглянути наші пропозиції на предмет наявності проблеми на рівні області, розв’язання якої потребує залучення бюджетних коштів та за результатами розгляду підготувати висновок про доцільність розроблення проекту програми. Але у листі департаменту економічного розвитку та торгівлі не зазначено ні першого пункту, ні другого. Натомість є пропозиція доопрацювати наші пропозиції. Фактично КОДА своїм листом відмовляє учасникам АТО та їхнім родинам в ухваленні важливої програми», – пояснила голова Київоблради.

Вона також нагадала, що Київська область – єдина в Україні, яка не має програми допомоги захисникам України.

«Третій рік учасники АТО, члени їхніх сімей, а також родин Героїв Небесної Сотні не визнані на рівні області. У КОДА спромоглись лише зараз розробити проект програми, яким хочуть передбачити трошки більше 70 мільйонів на три роки для виплати грошової допомоги бійцям АТО та родинам загиблих героїв. Київська обласна рада вважає, що бюджет області дозволяє нам збільшити цю суму та не просто відкупитися мізерними сумами, а надати нашим героям хоча б частину допомоги, якої вони заслуговують», – наголосила Ганна Старикова.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова