Між місцевою владою і столицею має бути абсолютно нова модель співпраці, – Валентин Наливайченко

Результати другого туру виборів мерів в одинадцяти містах України свідчать про необхідність запровадження абсолютно нової моделі співпраці між новою місцевою елітою і центральною владою.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщин» Валентин Наливайченко в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

«Такі результати останніх місцевих виборів свідчать насправді про те, що між новою місцевою владою, об’єднаними територіальними громадами і центральною владою в особі президента й уряду необхідно ввести абсолютно нову модель співпраці. Вона повинна базуватися на спільному, за підтримки центру, подоланні пандемії, у подоланні значних екологічних викликів та інших загроз. А на місцях має бути вільне використання місцевих бюджетів для розв’язання конкретних проблем на території кожної ОТГ», – зазначив парламентар.

Нова модель співробітництва, за словами Наливайченка, повинна зосереджуватися ще й на тому, щоб уряд, силові відомства і Міністерство оборони переходили на надання послуг місцевим громадам щодо безпеки й оборони. У відповідь на це, як пояснив політик, місцеві ради повинні забезпечити сплату податків і підтримку загальнонаціональних програм.

«Результати минулих місцевих виборів, особливо на рівні мерів, засвідчили, що похід під назвою «нове обличчя» не означає, що воно гарне. Окрім того, міські громади, особливо великих міст, обрали, по суті, мерами тих, хто вже був. Це говорить про те, що люди вибирають стабільність і видимий результат, а не той, про який просто чують. Отже, варто звернути увагу влади, що обіцянки й порожні слова більше не працюють. Якщо будь-яких позитивних змін вдалося досягти, то люди голосують навіть не за політичну силу, а за особистість», – прокоментував Валентин Наливайченко.

Нагадаємо, що офіційні дані ЦВК свідчать про те, що «Батьківщина» посіла друге місце за кількістю депутатів по всій країні, поступившись лише «Слугам народу». Партія стала першою серед опозиційних сил та привела до місцевих рад 4 500 депутатів.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова