Михайло Волинець: Урядові проєкти про працю та профспілки порушують стандарти міжнародного трудового законодавства

Підсумковий, третій день роботи в Україні розширеної Місії Міжнародної конфедерації профспілок (МКП) та її регіональних організацій.

Попередній висновок світових профспілкових лідерів – урядові проєкти законів про працю, про профспілки лише в ОКРЕМИХ аспектах відповідають нормам та стандартам міжнародного трудового законодавства. Запропоновані «зеленими реформаторами» норми порушують чисельні директиви угоди про асоціацію між Україною та ЄС, базові конвенції Міжнародної організації праці (МОП). Що виглядає особливо цинічним в країні з найнижчими в Європі зарплатами та регулярним порушенням строків її виплати.

В цілому делегати міжнародної Місії вважають свою роботу успішною – говорять про налаштування діалогу з українськими можновладцями, про їх готовність дочекатись остаточних висновків ЄС, МКП, МОП та привести свої сирі законодавчі ініціативи щодо трудового кодексу у відповідність до директив ЄС, конвенцій МОП та будувати соціальний діалог на цивілізованих засадах.

Справжні наміри чи чергове замилювання очей з боку українських керманичів? Чи справді влада готова сісти за стіл перемовин? У будь-якому випадку неможна розслаблятися та втрачати пильність. Одна вказівка й монобільшість у Верховній Раді легко протягне будь-який документ. В момент мільйони громадян можуть лишитися своїх прав на гідні зарплати, цивілізований рівень життя.

Тому закликаю не тільки ЗМІ, а кожного з користувачів Фейсбук, хто планує жити, працювати в Україні – ми найпотужніша інформаційна сила. Правда про урядовий рабський закон про працю 2708, про закон щодо профспілок, яким знищується соціальний діалог, має дійти до кожного колективу, до кожної людини, яка працює, яка працювала та перебуває на пенсії, яка працюватиме, а доки навчається…

То далі буде…

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 27 лютого 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова