Михайло Волинець: Трудове законодавство, що протягує влада, ставить під загрозу євроінтеграційні прагнення українців

Чи будемо рукопожатними в Європі?

Урядовий закон про працю порушує Директиви ЄС, що були ключовими в рамках ухвалення рішення ЄС щодо надання Україні безвізового режиму.

Декілька наступних тижнів будуть вирішальними у боротьбі за права працюючого українця. Доки на робочих групах йде всебічне обговорення майбутнього трудового законодавства (створюється ілюзія демократії), монобільшість у парламенті вже отримала вказівку під будь-яким приводом протягнути закони, за якими встановлюється монополія правоти роботодавця.

За намірами наших можновладців зруйнувати навіть натяк на соціальний діалог, спостерігає весь цивілізований світ.

25-26 лютого для вивчення ситуації з можливого обмеження прав людей найманої праці «зеленими реформаторами», до Києва прибуде розширена Місія Пан’європейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок.

У свою чергу занепокоєні ситуацією учасники Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, підготували звернення до Верховної Ради, Кабміну, в якому говориться про ризики, що несуть із собою зміни до чинного трудового законодавства, про зміну балансу відносин між працівником та роботодавцем на користь останнього.

«Ціла низка законопроєктів, ключовим з яких є законопроєкт «Про працю» (№ 2708) несуть ризик порушення зобов’язань України за міжнародними договорами», – йдеться у заяві.

Мова про скасування позитивного прогресу виконання завдання щодо апроксимації українського законодавства до Директив ЄС, про порушення низки ключових Директив ЄС:

– семи Директив розділу «Трудове законодавство» (щодо умов трудового договору, форм зайнятості, колективного звільнення та захисту прав працівників, а також інформування і консультацій із працівниками);

– Директив розділу «Антидискримінація та гендерна рівність», що були ключовими в рамках ухвалення рішення ЄС щодо надання Україні безвізового режиму;

– Директиви 89/391 (щодо системи законодавства про безпеку праці) та 19 пов’язаних галузевих директив з безпеки та гігієни праці.

Передбачається, що Україна забезпечуватиме поступове наближення до прав, стандартів, європейської практики у сфері зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей… Але ці зобов’язання перекреслюються тими нормами трудових відносин, що сьогодні проштовхує влада.

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 10 лютого 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова