Михайло Волинець: Потрібно запровадити надійний механізм, який гарантуватиме людям своєчасне отримання зарплати

Несвоєчасна виплата зарплат стане невигідною. За умови, якщо на це є політична воля.

Комітет з питань соцполітики підтримав винесення на розгляд Верховною Радою мій законопроєкт № 2650 щодо посилення захисту конституційного права на вчасну оплату праці.

За даними Держстату за 2019 рік зарплатна заборгованість зросла майже на 15% й станом на 1 січня 2020-го становила 3,03 мільярда гривень. Це офіційна інформація, проте за нашими даними фактична заборгованість є суттєво більшою (лишень на державних вугільних підприємствах дорівнює 1,6 млрд грн).

Стаття 43 Конституції гарантує, що «Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом». Проте наразі не існує надійного механізму захисту цього права. З року в рік кожного місяця сотні тисяч працівників страждають від невиплати їм заробленої винагороди, що позбавляє їх та їхні сім’ї засобів для існування.

Прийняття законопроєкту № 2650 робить невчасну оплату праці економічно невигідною для роботодавця і водночас захищає працівника на випадок затримок заробленого, бо за кожен день заборгованості працівник отримає додатковий середній заробіток.

Тож, якщо парламентська монобільшість хоча б готова вдавати, що небайдужа до реального захисту прав працюючої людини — законопроєкт має стати Законом.

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 6 лютого 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова