Михайло Волинець: Французькі профспілки висловлюють підтримку українцям

«Ні розв’язаній путіним війні! Російські війська – геть з України!». Французькі профспілки висловлюють підтримку українцям.

Наближається друга річниця повномасштабного військового вторгнення російської федерації в Україну. Міжнародна спільнота і наші профспілкові побратими з усього світу, які не залишили українців сам на сам із ворогом, а постійно надавали всебічну допомогу і підтримку, з цієї нагоди готуються до акцій солідарності з нашою країною, нашим народом.

Наші профспілкові побратими з Франції до 2-ї річниці початку повномасштабної війни рф проти України виступили із заявою «За справедливий і міцний мир: солідарність з опором українських працівників!»:

«24 лютого 2022 року володимир путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну, продовживши руйнування та розчленування країни, яке він розпочав у 2014 році з анексії Криму та дестабілізації Донбасу.

Надії на блискавичну перемогу розбилися об опір українського народу, і тепер путін розпочав війну на виснаження, в якій усі удари дозволено наносити з порушенням міжнародного гуманітарного права та прав людини.

Економічні наслідки цієї війни відчуваються в усьому світі: загроза ядерної та екологічної катастроф, нестримної інфляції (насамперед цін на енергоносії) та зернового голоду. Життя сотень мільйонів людей перевернулося з ніг на голову через трагічне рішення путіна розгорнути широкомасштабну війну в Європі.

В росії та білорусі репресії змушують замовкнути голоси тих, хто засуджує війну і тоталітаризм путіна і лукашенка. Незалежний профспілковий рух білорусі був знищений, його лідери отримали великі терміни ув’язнення, а наприкінці 2023 року на заводах країни знову пройшли обшуки.

Зіткнувшись із трагедією, яку переживає народ України, французькі профспілкові організації СFDТ, СGТ, FО, СFЕ-СGС, СFТС, UNSА, Solidaiгеs й FSU негайно відреагували, створивши міжпрофспілкову групу, яка в липні 2022 року привезла в Україну два нових автомобілі для наших товаришів із ФПУ та КВПУ, які з того часу використовують їх для доставлення гуманітарної допомоги працівникам та цивільному населенню.

Акція продовжилась на початку 2023 року, коли було доставлено понад сто палет гуманітарної допомоги (обігрівачі, генератори, продукти харчування, медичне та гігієнічне обладнання тощо). Ці товари були отримані у вигляді пожертвувань або придбані завдяки зборам, організованим французькими профспілковими організаціями.

Третій профспілковий конвой в Україну доправить генераторне обладнання, яке допоможе впоратись із руйнуванням цивільної інфраструктури.

Підтримка французьких профспілок не обмежується організацією гуманітарної допомоги. Французькі профспілкові організації солідарні з українськими профцентрами ФПУ та КВПУ, які виступають проти ухвалення ультраліберального Трудового кодексу України, який суперечить європейським і міжнародним зобов’язанням країни щодо соціальних прав та профспілкових свобод.

Упродовж останніх двох років міжпрофспілкова солідарність з Україною проводить активну кампанію з наступними вимогами:

– визнати відповідальність путінської росії за агресивну війну, розв’язану проти України;

– визнати право українського народу на захист від цієї агресії;

– забезпечити справедливий і міцний мир, передумовою якого має стати виведення російських військ з України;

– проявляти конкретну солідарність з українськими трудящими та їхніми профспілковими організаціями, як у їхній боротьбі проти реформ, що підривають соціальні та профспілкові права в Україні, так і в їхній боротьбі проти російського імперіалізму;

– надавати активну підтримку свободам і тим, хто бореться за мир і свої права в росії та білорусі.

Французька міжпрофспілкова солідарність з Україною закликає до участі у спільних заходах, які пройдуть 24 лютого 2024 року у Франції, зокрема, у Марші на підтримку України в Парижі (початок на площі Республіки о 14.00).

Солідарні з українським опором! Солідарні з опором українських працівників, з повагою до їхніх прав!»

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 15 лютого 2024 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова