Михайло Волинець: До питання захисту прав трудових мігрантів треба підходити комплексно

Впевнений, що підписаний у понеділок Договір з литовською профспілкою «Солідарумас» про співпрацю в питанні захисту прав трудових мігрантів, сприятиме формуванню нових тенденцій, на чолі яких будуть закон, права людини та гідні умови праці.

Близько 7 мільйонів українських спеціалістів протягом останнього десятиріччя залишили Україну в пошуках кращої долі.

Захист трудових мігрантів – робота комплексна. Тут, на місці, треба підвищувати рівень життя та створювати безпечні робочі місця, соціальні умови, щоб повернулися ті, хто поїхав працювати в інші країни. Співгромадяни, які вирішили залишитись за кордоном назавжди, мають право на кваліфіковану юридичну допомогу, захист від головних проблем: понаднормової праці, загроз здоров’ю та соціального демпінгу.

Тенденція 2019-го року виглядає наступним чином: європейський ринок праці радо зустрічає наших співгромадян, підвищує квоти на працівників робочих спеціальностей, паралельно українські державні діячі редагують Трудовий кодекс на користь роботодавців. Розробка головного нормативного документа у сфері праці ведеться підпільно, абстрактними спеціалістами, чиї імена й прізвища не розголошуються навіть на рівні Комітету ВР з питань соціальної політики.

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 4 листопада 2019 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова