Михайло Цимбалюк: В уряді намагаються уникнути відповідальності перед пенсіонерами

Міністр соціальної політики України Андрій Рева знову відзначився абсурдними заявами та ідеями щодо подальших ініціатив.

Напередодні урядовець заявив, що діти повинні платити аліменти на утримання літніх батьків. За словами Андрія Реви, у дітей перед літніми батьками має бути жорстка відповідальність на законодавчому рівні.

Так, безумовно діти повинні допомагати літнім батькам і фінансово зокрема, але це передовсім питання совісті, а не законодавчий обов’язок, який, до речі, передбачений статтею 51 Конституції України. Тому виникає логічне питання – до чого тут Міністерство соціальної політики, адже завданням держави є забезпечення гідної старості для тих, хто упродовж десятків років сумлінно працював, сплачував податки та розвивав країну. Але держава схоже таки хоче знову уникнути своїх безпосередніх обов’язків і руками інших платників податків «закрити» свої недопрацювання.

Вважаю, що зобов’язання дітей сплачувати аліменти для батьків – це приниження гідності людей. І якщо Андрій Рева пропонує ввести цю «новацію», то для початку потрібно порахувати скільки ж зарплати було відраховано прибуткового податку, який є важливою складовою наповнення місцевого бюджету, а скільки було відраховано грошей у соціальні фонди… Впевнений, що кожен пенсіонер заслужив на якісну підтримку з боку держави, а допомога дітей – це зовсім інше питання, питання особисте, індивідуальне…

Насправді вся суть у тому, що пенсійна система в Україні не виправдовує себе, дефіцит Пенсійного фонду нині становить понад 130 мільярдів гривень, натомість у 2005 році він становив приблизно 20 мільярдів гривень. Спостерігаємо сьогодні і те, що пенсійна реформа, проголосована минулого року, ситуацію не надто змінює. Як результат – один працюючий українець утримує двох пенсіонерів.

Звісно, що не хочеться вірити й в те, що такою ініціативою в уряді просто вирішили просто зняти фінансову відповідальність перед старшим поколінням, але іншої думки на голову просто не спадає. Зараз у влади немає чіткої стратегії виходу з кризи пенсійного фонду і влада наразі обмежується лише тими ініціативами, які б’ють по кишенях звичайних українців.

До навислої над Україною соціальної кризи додається також високий рівень безробіття і те, що, молодь масово виїжджає за кордон у пошуках кращої долі, а держава з кожним днем все більше ускладнює життя людей, аніж спрощує його.

Фактом є те, що українська влада не там шукає джерела надходження до Пенсійного фонду. Не звичайні українці повинні наповнювати бюджет, не обдиранням до нитки повинна займатися влада, не вкладанням грошей в офшори, потрібна чітка, прозора, податкова і фінансова політика. Потрібна логіка, якої у влади немає…

Один простий приклад – НАК «Нафтогаз Україна». Нехай на прикладі цієї компанії влада пояснить, як можна платити шалені премії і доплати за роботу, якої фактично немає. І ці багатосотмільйонні кошти платять, витягуючи гроші з кишень українців, а потім ще й кажуть: «Ми вас зобов’яжемо платити аліменти, дбати про батьків». Але на відміну від кабінетних хрунів, ми і так знаємо, що піклування про тих, хто дав нам життя – наш священний обов’язок, на це нормальній людині вказувати не потрібно. Проблема в іншому: держава не може знімати із себе відповідальності перед тими, хто все життя також виконував свій обов’язок – працюючи на її благо!

Не в тому напрямку йдете, пане міністре! Не туди рухаєтесь, шановні урядовці!

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», ZIK, 4 квітня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова