Михайло Цимбалюк: Дітям з особливими потребами необхідно забезпечити вільний доступ до освіти

Активно говорити про впровадження інклюзивної освіти в Україні почали лише впродовж останніх кількох років.

Не так давно під інклюзію було адаптоване законодавство і перші зміни почали впроваджуватися на рівні загальноосвітніх шкіл.

Загалом у країні є близько 47 тисяч дітей з особливими освітніми потребами. І для них держава просто зобов’язана забезпечити вільний доступ до отримання освіти – чи то середньої, чи то вищої. Але, вочевидь, мушу констатувати той факт, що в Україні ще багато потрібно зробити, аби наблизити інклюзивну освіту до європейського рівня. Проте, повільно, але впевненими кроками ми все ж таки у цьому питанні йдемо вперед.

Нині у головному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка запустили ліфт для маломобільних людей. Мета цього заходу благородна – підтримати впровадження інклюзивної освіти у вишах та нормалізації інвалідності задля побудови громадянського суспільства. Окрім того, в Університеті започатковують серію лекцій для персоналу навчального закладу, щоб уберегти від стигматизації людей з особливими потребами.

Вірю, що таким чином Київський університет стане безбар’єрним середовищем для отримання освітніх послуг здобувачами з особливими потребами. Тим паче, що в цьому виші навчаються 40 маломобільних студентів.

Дякую ідейному натхненнику реалізації цього проєкту ректору КНУ ім. Тараса Шевченка Леоніду Губерському і впевнений, що таким чином він показує приклад для своїх колег з інших закладів вищої освіти України.

Михайло Цимбалюк, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 5 листопада 2019 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова