Днями на одному з телеканалів випадково побачив сюжет про українську молодь у Польщі. Післясмак цього журналістського доробку не з найкращих, бо авторка матеріалу вклала в нього основний меседж – потрібно якомога швидше втікати з України, оскільки в Польщі і умови праці, і рівень освіти, і якість життя в рази кращі, а українцям у сусідній державі раді.
Так, я погоджуюся, що нинішня влада не достатньо звертає увагу на утвердження української молоді у суспільстві, а соціально-економічний рівень бажає очікувати кращого. У нелегкий для країни час ми просто не маємо права бути байдужими до цих проблем, цю важливу проблему не можна просто заговорювати.
Не можемо ігнорувати і те, що зараз в Україні здебільшого лишаються лише ентузіасти і ті, хто боїться кидати домівку та рідних.
Приблизно 10 мільйонів наших співгромадян шукають кращої долі за кордоном і ця цифра щораз збільшується – виїжджають з країни студенти, вчителі, лікарі, будівельники, науковці… Економісти вже застерігають: якщо влада не візьметься за проблему трудової міграції, то невдовзі в Україні не буде кому працювати.
Українська молодь повинна мати можливості самореалізації в державі, впливати на ухвалення рішень. І цьому сприятиме новий законопроект «Про молодь», який «Батьківщина» подала до розгляду у парламенті. Документ покликаний забрати молодь із вулиць, об’єднавши її у багатопрофільну мережу обласних молодіжних центрів з хостелами для молодіжних обмінів, навчальними просторами для неформальної освіти, мережу підліткових клубів, у тому числі, в сільській місцевості, в ОТГ.
Молодіжна політика багато років не була пріоритетною, хоч влада і розповідала, що молодь – майбутнє нації. І це добре видно з того, як фінансувалась ця галузь, – за залишковим принципом.
Але ми мусимо розуміти, що майбутнє України залежить від того, чи зможе молодь розвиватись тут, чи буде вона відповідальною, думаючою, патріотичною, включеною в управлінські процеси чи врешті платитиме податки і народжуватиме дітей… Будь-яка влада будь-якої країни ставить перед собою ці питання. В нинішній Україні люди, на жаль, не є цінністю, але вірю, що уже скоро спільними зусиллями нам вдасться змінити ситуацію на краще і побудувати державу, з якої не втікають, а у яку повертаються. ьРаджу про це особливо подумати нашим чиновникам сьогодні, напередодні Дня гідності та свободи, оскільки саме молодь починала Революції у нашій країні.
Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної організації партії «ВО «Батьківщина», Facebook, 20 листопада 2017р.