Михайло Цимбалюк: У Львові знівелювали історичну пам’ять

У Львівському військовому ліцеї імені Героїв Крут на урочистостях з нагоди початку навчального року не удостоїлися вшанувати хвилиною мовчання багатьох героїв, які мають прямий стосунок до ліцею: десятьох випускників, які загинули на Донбасі, Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка, який закінчив цей навчальний заклад, та шістдесятницю Ірину Калинець.

Про цю ситуацію у навчальному закладі пише голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк. Подаємо його звернення повністю.

У попередні роки ліцеїсти йшли на Личаківський цвинтар, аби вклонитися світлій пам’яті кожного з них. Адже ці люди віддали себе задля нашої держави, зробили вагомий внесок в розвиток та розбудову ліцею. Саме завдяки цим Героям ліцей знають у всій Україні, а навчатися там хочуть тисячі юнаків. До речі, поетесу Ірину Калинець ліцеїсти вважають своєю берегинею та натхненницею і мені не зрозумілі мотиви нинішнього керівництва навчального закладу такого безглуздого ігнорування справжніх Героїв України.

Ірина Калинець віддала свою душу кожному ліцеїсту, оббивала пороги владних кабінетів, аби домогтися більшої підтримки і, переконаний, завдяки їй ми зараз маємо взірцевий ліцей імені Героїв Крут. Випускники цього навчального закладу максимально були підготовлені до навчання в Академії сухопутних військ, Університеті безпеки життєдіяльності, Університеті внутрішніх справ, інших закладів вищої освіти. Й основне – вони виховувалися в патріотичному дусі, цінували свою історію, знали українських Героїв.

Але, вочевидь, і обласній раді (ліцей є комунальним закладом ЛОР), і новому керівництву байдужі сторінки історії. В них на меті інші наміри: не духовні, а меркантильні. Про це, зокрема, свідчить те, як кулуарно змінювалася дирекція навчального закладу… Зараз відомо, що є два проекти рішення Львівської облради щодо конкурсу на заміщення посад керівників комунальних закладів, де чітко передбачено, що має відбутися конкурс. Проте, ані колектив ліцею, ані директора не повідомили за два місяці, як це належить, про заміщення посади очільника.

Перші кроки новопризначеного виконувача обов’язків викликають сумніви в його професійності. Тим більше, що такі кадрові рішення ухвалюються не так поспішно, а це вже поширило чутки про максимальну наближеність до нинішнього голови Львівської облради. Не випадкові кадрові призначення, погодьтеся. Не хочеться вірити й тому, що ліцей нібито хочуть перенести до Червонограда…

…Нині соромно дивитися в очі шістдесятнику, в’язню радянських концтаборів Ігорю Калинцю, коли він розповідає про те, що відбувається в славному ліцеї імені Героїв Крут. Соромно за дії тих, кого ми обрали, соромно, що ми, українці, не завжди шануємо те, що творимо своїми руками. Прикро за те, що чиновники просто забувають своє минуле, з якого потрібно робити висновки і йти впевнено у майбутнє. Але майбутнього наразі у владних кабінетах області бачити не хочуть…

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», ZIK, 7 вересня 2018р.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова