Михайло Цимбалюк: Курс на деінтелектуалізацію населення

Днями у всьому світі відзначали День науки. Втім, в Україні про це свято говорили небагато, особисто я згадок про нього не знаходив.

Це і закономірно, бо впродовж багатьох років українська наука для чиновників була радше непродуктивними бюджетними витратами, а не надійними інвестиціями у майбутнє – як це є у всьому цивілізованому світі.

На жаль, щороку нашу країну покидають сотні як молодих перспективних, так і досвідчених вчених – за роки незалежності держави кількість дослідників зменшилася втричі – до 100 тисяч.

Прикро і те, що якість викладання точних та природничих наук в Україні бажає очікувати кращого, а тому студенти надають перевагу навчанню за кордоном.

Є проблеми і з держаним фінансуванням. Зокрема, в проекті бюджету на 2017 рік українській науці виділено майже 5 мільярдів гривень. Для порівняння: сумарний науковий бюджет Литви становить понад 100 мільйонів євро, Румунії – понад 1 мільярд євро, Польщі – понад 5 мільярдів євро… Про інші країни згадувати недоречно.

Неоптимістична картина. Так виглядає, що керівництво держави взяло курс на деінтелектуалізацію населення.

Тому важливо, щоб нинішня влада та міжнародні наукові організації терміново взяли під особистий контроль розвиток та фінансування основних напрямів наукових досліджень в Україні – в іншому випадку – зволікання призведе до катастрофічних наслідків.

Михайло Цимбалюк, Голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», Facebook, 14 листопада 2016р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова