Михайло Цимбалюк: Бюджетний іспит коаліція не склала

Український парламент минулого тижня вкотре правдами-неправдами проголосував за бюджет, який скерований не так на розвиток країни, як на те, щоб продовжувати утримувати її у стані керованого «економічного хаосу».

Питань до головного фінансового документу країни 2018 року є багато, чимало недопрацювань та помилок, які вже в минулому були зроблені. Але чиновникам наскільки байдужа доля звичайного українця, що бюджет голосували «галопом по Європах», аби вже за два тижні до новорічно-різдвяних свят мати спокій та вихідні…

У бюджеті наступного року посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних зарплат. Тобто, за законом «Про освіту» мінімальна зарплата вчителя повинна бути 9600 гривень, а з 2018 року – 11169 гривень. Проте цього не станеться. В уряді зазначають, що держбюджет не впорається з таким навантаженням одразу, тому зарплату педагогам будуть підвищувати поступово – до 2023 року.

Що стосується мінімальної пенсії, то її розмір з 1 липня збільшиться з 1373 гривні до 1435 гривень, а з 1 грудня – до 1497 гривень. Відтак зростання за рік становитиме 9%, а це розмір інфляції, закладеної в бюджет. А оскільки подорожчання продуктів, комунальних послуг впродовж року буде значним, то реальний розмір мінімальної пенсії за 2018 року навіть зменшиться.

В уряді тішаться, що наступного року суттєво зросте бюджетна підтримка аграрного сектору – на підтримку фермерських господарств передбачено мільярд гривень. А це лише 1/900 витрат бюджету і погоджуюся з фахівцями, що такі гроші ситуацію в агробізнесі країні не змінять. Викликає стурбованість і те, що на виплату академічних і соціальних стипендій у держбюджеті передбачено менше коштів, ніж у 2017 році. Втім, бюджетні витрати на діяльність глави держави та його адміністрації наступного року сягнуть понад мільярд гривень, а ця сума за останні вісім років зросла майже в десять разів.

Усі ці розрахунки й аналіз бюджетного документу оптимізму не додають – тим більше, якщо подивитися на те – як парламентарі ухвалювали цей Закон. За Бюджет-2018 проголосувало всього лише 188 депутатів із двох провладних фракцій, а інші голоси влада просто перекупила і добрала їх серед так званих «опозиціонерів». Знову бачимо, що Рада в нашій країні працює без коаліційної більшості – тим самим грубо порушуючи законодавство, але коли треба проголосувати «потрібний» для певного кола осіб документ – «хруні» знаходяться швидко. Не голосували за бюджет стагнації країни депутати від ВО Батьківщина» два голоси «за» дали народні обранці «Самопомочі».

На жаль, українські чиновники продовжують експериментувати над своїми Громадянами і виконувати обіцянки ніхто не збирається. На нас чекає непростий 2018 рік – не маємо права повністю розчаруватися, опустити руки, бо потім, ймовірно, вже не буде кому відбудовувати усе знищене…

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної організації партії «ВО «Батьківщина», «ZAXID.net», 13 грудня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова