Михайло Цимбалюк: Аналізуючи позицію гривні на міжбанку, варто очікувати подорожчання тарифів

Заправляти бензином авто вже нині може дозволити собі далеко не кожен українець.

Ціна на пальне перетнула позначку в 30 гривень за літр, а в Антимонопольному комітеті кажуть, що відкрили справу щодо можливої змови на ринку нафтопродуктів.

Але мушу звернути увагу, що антимонопольники ще жодного разу питання щодо підвищення цін до логічного завершення так і не доводили. Окрім слів та заяв, конкретних дій, на жаль, не було. Виглядає так, що українців просто готують до чергового здорожчання – не лише нафтопродуктів, а й речей першої необхідності. За ростом цін на бензин і водії громадського транспорту збільшать вартість проїзду, і цінники в продуктових магазинах зміняться. А відтак, і нинішня радість антимонопольних «фахівців» щодо здешевлення м’яса (про яке зараз так активно говорять) буде не довгою…

В сучасних економічних реаліях минулотижнева заява прем’єр-міністра про стабілізацію цін виглядає абсурдною, бо неможливо це зробити, якщо економіка країни перебуває у, м’яко кажучи, плачевному стані. Тим більше, що ми добре пам’ятаємо слова Гройсмана, які він говорив на початку грудня минулого року, що в січні українська гривня суттєво зміцниться на міжбанку, а сьогодні в обмінниках бачимо зовсім іншу, не дуже оптимістичну, картину. На жаль, нинішні чиновники і надалі удосконалюються у майстерності обіцянок, гарних промов і будівництві «повітряних замків» (бо будувати їх легше, аніж в них жити).

Не надають оптимізму і перспективи на 2018 рік, бо, аналізуючи позицію гривні на міжбанку, варто очікувати подорожчання тарифів і на газ, і на електроенергію. В цьому контексті також потрібно згадати і про збільшення інфляції з підвищенням мінімальних зарплат та пенсій. Це все відбувається на тлі того, що Україна так і не отримала чергового траншу від Міжнародного валютного фонду, який міг би врятувати не так економіку країни, як нинішніх чиновників, які вже так докерувалися, що не знають звідки брати гроші… для держави, бо для себе вони завжди знайдуть джерела надходжень.

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної організації партії «ВО «Батьківщина», Facebook, 22 січня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова