Голова партії «Батьківщина» закликала лідерів ЄС спільними зусиллями зупинити страждання українців через агресію РФ та не допустити примусу до миру.
На цьому наголосила Юлія Тимошенко під час виступу на Конгресі Європейської народної партії у Загребі (Хорватія).
«Незабаром відбудеться саміт у Нормандському форматі. У цьому важливому мирному процесі ми мусимо не допустити нав’язування Україні кроків, які можуть призвести до подальшої руйнації нашого суверенітету та територіальної цілісності», – зауважила політик.
За словами Юлії Тимошенко, «у європейській політичній сім’ї завжди була недопустимою політика подвійних стандартів. Адже рано чи пізно вона може вдарити по тих, хто її сповідує. Вдарити по верховенству права, свободі, солідарності й демократії».
«Україна сьогодні єдина країна в Європі, на території якої йде війна. За понад п’ять років загинули близько 13 тисяч українців, серед яких 147 ні в чому не винних дітей, а півтора мільйона людей стали біженцями у власній країні», – зазначила Голова партії.
Юлія Тимошенко звернула увагу присутніх на те, що попри втрати й страждання, Україна – лідер позитивного ставлення до Європейського Союзу. Співдружність підтримують майже 80% українців, а це більше, ніж в багатьох країнах-членах європейської спільноти, що є визнанням життєво важливої ролі та допомоги ЄС у захисті України від військової агресії РФ.
«Я закликаю не дозволити змиритися з анексією Криму та Донбасу. Ми не можемо допустити послаблення санкцій в той час, коли українців щодня вбивають на війні. Ми з вами дійсно одна європейська родина, тому треба зупинити страждання українців спільними зусиллями», – закликала Юлія Тимошенко.
Підсумовуючи, Юлія Тимошенко додала, що «вести business as usual, особливо у справах «Північного потоку-2», недопустимо, поки в Україні не настане мир».
Нагадаємо, що 20-21 листопада Юлія Тимошенко та заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник голови Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики Григорій Немиря перебувають з робочим візитом у Загребі для участі у Конгресі та Саміті ЄНП.
У ході поїздки лідер партії провела зустрічі з Прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем, з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском та з Комісаром ЄС з питань політики сусідства та розширення Йоганнесом Ганом.
ЄНП – найбільша та найвпливовіша політична сила на європейському континенті. До її складу входять 84 партії та партнери з 43-х країн, Президент Європейської Комісії та Президент Європейської Ради, 10 голів країн-членів ЄС та 4 голови країн, які не є членами ЄС, 14 членів Європейської Комісії. ЄНП має найбільшу фракцію в Європарламенті.