Згідно з підписаним Меморандумом з МВФ, Кабінет Міністрів взяв зобов’язання збільшити пенсійний вік, розширити базу платників ЄСВ, скоротити перелік осіб, що мають право виходу на пенсію і отримання мінімальної пенсії, а також викинути з бюджету чимало соціальних статей за різними програмами.
Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько під час круглого столу в Інституті Горшеніна, присвяченого темі держбюджету-2017.
Як член бюджетного комітету Крулько нагадав, що згідно з Бюджетним кодексом сьогодні, 15 вересня, – дедлайн подачі основного кошторису України.
«Наразі в парламент і на розгляд бюджетного комітету проект бюджету не надійшов, тому оцінювати конкретні цифри зарано. Водночас ми занепокоєні тим, що підписаний Меморандум з МВФ передбачає підходи, що прямо впливатимуть на формування бюджету», – зауважив він.
За даними парламентаря, дефіцит Пенсійного фонду на наступний рік закладатиметься близько 145 мільярдів гривень.
«145 мільярдів – це більше, ніж на фінансування освіти, науки і медицини. З іншого боку планується «оптимізація» освітніх закладів: закриття малих шкіл і переведення учнів у більші школи, сприяння приватному фінансуванню профтехучилищ, оптимізація науково-дослідних установ, передача всіх закладів охорони здоров’я на місцеві бюджети, у тому числі унікальні медичні заклади», – зазначив народний депутат.
Іван Крулько запевнив, що щойно бюджет надійде у парламент, бюджетний комітет затвердить план розгляду бюджету, проаналізує його і надасть висновки.
«Якщо парламент виявить, що бюджет недолугий, не виключаю, що буде рішення про направлення документу на доопрацювання. Є дуже висока ймовірність такого рішення, зважаючи на якість бюджетної резолюції, яка надійшла у парламент із 3,5-місячним запізненням, за два дні до завершення сесії. Ми очікували побачити в основних напрямках бюджетної політики стратегію, нову податкову політику у 2017 році та за рахунок чого наповнюватиметься бюджет. Натомість побачили лише загальні фрази», – пояснив політик.
На переконання депутата, погано і те, що у бюджетній резолюції передбачається «удосконалення податкового законодавства шляхом внесення змін до Податкового кодексу» і жодного слова про те, за рахунок яких податків це робитиметься».
Нагадаємо, раніше народний депутат Іван Крулько заявив про те, що державний бюджет на 2017 рік не буде реалістичним і чесним, також не виконуватимуться норми закону щодо соціальних стандартів.
Водночас лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко звернула увагу парламенту на те, що «порушуються знову всі ключові дати внесення бюджету». На її переконання, це означає, що бюджет не готується і країною ніхто не управляє».