Іван Крулько: Зустріч з національним героєм США

Сьогодні ранок почався із зустрічі із цікавою та неординарною особистістю – 107 мером Нью-Йорку Рудольфом Джуліані, який став національним героєм Сполучених Штатів Америки.

Такі зустрічі завжди надихають. Адже Джуліані зробив, здавалось би, неможливе.

За два терміни (1994-2001) він перетворив брудне і злочинне місто, де щодня ставалось 6-7 вбивств та 1500 інших тяжких злочинів, в одне з найбезпечніших і найуспішніших міст.

круль

Юрист та колишній прокурор Джуліані не впав у розпач від сміттєвого та злочинного спадку Нью-Йорка, а вперше впровадив «Теорію розбитих вікон», за якою «зло треба зупиняти у зародку».

Насамперед, мер почав боротись із «зайцями», брудом та графіті у метро. Потім встановив камери спостереження на вулицях Нью-Йорка, збільшив поліцейський контингент там, де грабують і стріляють, а не розпорошував його по місту, і почав порушувати кримінальні справи та підсікати бізнес нью-йоркським мафіозі.

Як наслідок, уже за перші кілька років управління містом загальне число злочинів знизилося на 50-67%, число вбивств – на 64-70%, місто було визнане безпечним і успішним.

«Відстоювати свої переконання, незалежно від того, популярні вони чи ні, – це головне, що допомогло досягти цих результатів. Хай краще поважають, аніж люблять», – поділився своїми секретами Джуліані.

Р.S. «Теорія розбитих вікон» – дітище криміналістів Уїлсона і Келлінга. За нею, злочинність – це неминучий результат відсутності порядку. Людина порушує закон не через погану спадковість чи неправильне виховання, а через те, що бачить довкола.

Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини»,  Facebook, 7 червня 2017р.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова