Іван Крулько зареєстрував реформаторський законопроект «Про молодь»

Сьогодні в парламенті зареєстровано законопроект №3621 «Про молодь», розроблений «Батьківщиною» разом із представниками фракцій коаліції, експертами у галузі молодіжної політики при підтримці Мінмолодьспорту та Програми розвитку ООН.

Про це повідомив ініціатор законопроекту, народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько.

За його словами, робота над цим комплексним документом тривала майже рік.

Зокрема, при його розробці експертами було проаналізовано понад 40 діючих законодавчих актів про молодь країн ЄС і Швейцарії та виокремлено найбільш оптимальні для України моделі.

«За основу законопроекту взято Європейську хартію участі молоді в громадському житті на місцевому та регіональному рівнях, схвалену Радою Європи, зокрема основний її принцип – жодних рішень молоді без молоді. Цей документ стане базою для імплементації кращих європейських практик у вітчизняне молодіжне законодавство, що зокрема полегшить його адаптацію при інтеграції України до ЄС», – зауважив народний депутат.

Він наголосив, що зареєстрований сьогодні у парламенті законопроект запроваджує європейські стандарти молодіжної роботи, удосконалює засади молодіжної політики.

«Зокрема, він передбачає необхідність докорінної зміни підходів до формування, управління і реалізації молодіжної політики, активізацію дій всіх органів державної влади та інститутів громадянського суспільства з забезпечення державних і суспільних інтересів в процесі соціального становлення молоді», – сказав Іван Крулько.

Народний депутат нагадав, що документ запроваджує низку нових термінів і принципів молодіжної роботи, зміну підходів до фінансування молодіжної політики, новації щодо створення національної волонтерської служби, молодіжних центрів, національної агенції підтримки ініціатив молоді тощо.

«Прийняття законопроекту дасть можливість закріпити у суспільстві ставлення до молоді як до важливого ресурсу та партнера, захистити права молоді, заохотити молодь до активної участі в громадському житті, посилити її інституційну спроможність тощо», – відзначив Крулько.

Він також наголосив, що як виходець з молодіжного громадського середовища впевнений у необхідності реформування молодіжної політики, яка поки, на жаль, недооцінена в Україні.

«Тому прийняття цього комплексного законопроекту – своєрідного кодексу для молоді – дозволить суттєво розширити її можливості та залучити до громадсько-політичного життя», – зазначив Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова