Іван Крулько: Як витягти молодь з «груп смерті» та інтернет-залежності

Усе частіше у мас-медіа лунають повідомлення про спроби самогубства підлітків через «ігри» у так званих «групах смерті» у соцмережах, а також про збільшення ігрової та інтернет-залежності серед молоді.

За словами фахівців, щоб підсісти на «комп’ютерну голку», дитині достатньо проводити в інтернеті по 100 годин на тиждень. При чому звикання у 25% випадків відбувається всього за півроку, у 58% – за 6-10 місяців та у 17% – за рік.

На жаль, щороку проблема лише ускладнюється і стає масовою. І ті, хто вже сьогодні мали би брати активну участь у громадському житті своїх шкіл, вишів, районів, міст, а згодом і керувати країною, тікають у віртуальний світ і стають аморфними не лише для суспільства, а й для власних родин.

Зупинити це має не лише власний приклад батьків, контроль за використанням гаджетів, довірчі відносини у родині, а й молодіжні центри.

У Європі, Канаді, Австралії та США саме вони, а також скаутські організації, покликані ненав’язливо виховувати національно-патріотичні почуття та лідерські якості молоді, профорієнтувати і забезпечити їй дозвілля.

Там підлітки займаються інтелектуальною, художньою, культурною, спортивною діяльністю. Разом подорожують, вчаться, у тому числі допомагати іншим соціалізуватись у суспільстві та реалізувати себе та свої ініціативи. Бути корисним громадянином батьківщини і брати участь у створенні щасливого життя для себе й інших. У таких центрах активізують молодіжні громадські ініціативи та запроваджується міжнародне співробітництво, молодь дізнається про зарубіжні практики тощо.

У даному випадку йдеться не просто про тимчасове вирішення проблеми із комп’ютерною та інтернет-залежністю. А про вирішення ще купи молодіжних та державних проблем.

Цікаво, що на це не потрібно витрат держбюджету. Адже чимало приміщень, які колись були юнацькими та спортивними, ще перебувають у комунальній власності. Їх просто треба повернути дітям. А фінансування діяльності центрів частково забезпечити з місцевих бюджетів, а частково – через грантову та благодійну діяльність. Усе можливо і все у наших руках. Головне – ініціатива на місцях, а також законодавче врегулювання діяльності молодіжних центрів відповідно до знаку якості Ради Європи та вимог Європейської хартії про участь молоді на місцевому та регіональному рівні.

Перший крок у цьому напрямку парламентом уже зроблено. Група авторів розробила законопроект N6048 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо запровадження стандартів Ради Європи для молодіжних центрів і децентралізації роботи з молоддю)».

Завдяки його прийняттю буде вирішено кілька проблем.

По-перше, молодь на місцях отримає простір для спілкування, свого всебічного розвитку, стимул для участі у громадському житті, міжнародному обміні.

По-друге, підлітки зможуть разом із фахівцями центру долати свої психологічні, соціальні проблеми і почуватимуть себе впевненіше.

По-третє, нарешті буде розв’язана проблема координації та взаємодії державних, комунальних та неурядових організацій, що займаються проблемами молоді.

Сьогодні проект закону N6048 опрацьовується у профільному комітеті. Справа за малим – голосуванням у Верховній Раді. Воно буде певним тестом для фракцій на «дорослість» та розуміння проблем молоді, якій постійно «дарують завтра», але не хочуть дати сьогодні.

Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Українська правда.Блоги, 10 березня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова